پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۳۶۱۵۷
تاریخ انتشار: ۰۹ مهر ۱۳۹۹ - ۱۸:۳۴
خبرهای ضد و نقیض از شهرداری و فرمانداری پلدختر ما را برآن داشت تا گفت و گوی تلفنی با صمد چراغی پور شهردار هویزه ثانی داشته باشیم و پایانی بر تمام خبرهای کذب و گمانه زنی ها باشیم .

به گزارش مدیر مسئول "چی دا " پس از گفت و گو با صمد چراغی پور، دریافتیم سه نفر از اعضای شورای شهر پلدختر مصوبه ای دال بر عزل شهردار و معرفی سرپرست تحویل فرمانداری نموده اند که  برابر مفاد ماده ۸۳ قانون شوراها برای عزل شهردار در شوراهای ۵ نفره میبایستی حداقل ۴ نفر رای به برکناری شهردار بدهند.

 بر اساس شنیده ها از جلسه کمیته انطباق شهرستان پلدختر به دلیل به حد نصاب نرسیدن آرای مورد نیاز برای عزل شهردار، رئیس دادگستری رای به ابطال مصوبه داده لکن فرماندار پلدختر و عضو شورای رومشکان دیگر اعضای کمیته انطباق در اقدامی عجیب و مغایر قانون اصرار به تایید مصوبه شورا و عزل شهردار داشته و مصوبه را امضاء نموده اند و اخباری در سطح وسیع از صبح روز یکشنبه دال بر عزل شهردار منتشر می شود.

اخباری که در واقع کذب است و گمانه زنی بیش نیست .

بنابراین تا این لحظه یعنی بیش از چهار شبانه روز از انتشار این اخبار، تاکنون مصوبه کمیته انطباق از سوی فرماندار به شورا ابلاغ نشده و فرماندار پلدختر در این خصوص اطلاع رسانی و شفاف سازی نکرده و موضوع در هاله ای از ابهام و شهروندان سر درگم می باشند.

این درحالی است که صمد چراغی کماکان بعنوان شهردار قانونی پلدختر سکان شهرداری این شهر سیل زده را در دست دارد .

شهروندان پلدختری معتقدند فشارهای سیاسی جانبی به کمیته انطباق باعث ایجاد حواشی و تنش هایی در سطح محافل اجتماعی پلدختر شده و مردم از این روند گلایه مند هستند.

نگارنده به عنوان خبرنگار تخصصی در حوزه مدیریت شهری و شورای اسلامی شهر معتقدم صمد چراغی پور را قانونا نمی توانند برکنار نمایند زیرا برابر قانون تعداد آرای لازم برای عزل شهردار پلدختر ۴ رای میباشد لیکن تنها ۳ نفر از اعضای شورای شهر موافق عزل شهردار هستند که این روند بصورت قانونی منجر به عزل نخواهد شد.

در سال ۹۸ در شهر فیروزآباد سلسله این اتفاق رخ داد و ۳ نفر اعضای شورای شهر نتوانستند شهردار فیروزآباد را عزل کنند و فرماندار سابق الشتر بدلیل اینکه تعداد به ۴ نفر نرسیده بود مانع از عزل شهردار فیروز آباد شد.

آیا مخالفین شهردار پلدختر راهی دیگر خواهند یافت تا صمد چراغی پور شهردار نام آشنای سیل ۹۸ را عزل نمایند و یا اجازه خواهند داد ثبات مدیریتی در این شهر حاکم شود و پلدختر کم برخوردار و کمتر توسعه یافته  بیشتر از این آسیب نبیند .

تهیه و تنظیم : مریم نظری 

نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: