پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۳۶۱۷۵
تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۸
با افتتاح نمایشگاه هنرهای تجسمی"انقراض" در نگارخانه بهارک صورت گرفت؛
با وقفه ای پنج ساله، محمدرضا باقری، دومین نمایشگاه انفرادی نقاشی خویش در سطح شهر تهران را تحت عنوان "انقراض" در نگارخانه بهارک برپا کرد.

به گزارش پایگاه خبری گیتی آنلاین، نمایشگاه انفرادی نقاشی "انقراض" محمدرضا باقری، غروب روز جمعه، 11 مهر ماه 1399 با حضور نقش پرداز آثار در نگارخانه بهارک افتتاح شد و این نمایشگاه که 25 تابلوی نقاشی با تکنیک ترکیب مواد این هنرمند یزدی را در بر می گیرد، در روز افتتاحیه، تا ساعت 21 و در روزهای شنبه تا چهارشنبه، 12 تا 16 مهر ماه 1399، از ساعت 17 الی 20 پذیرای علاقمندان به هنرهای تجسمی است.

محمدرضا باقری، پیش از این، سابقه برپایی سه نمایشگاه انفرادی نقاشی در شهرهای یزد، ویساخاپِراتهام در ایالت آندراپِرادِش کشور هندوستان و تهران به ترتیب در سالهای 1384، 1391 و 1394 را داشته است و این دومین نمایشگاه انفرادی مدیر سابق گروه گرافیک و نقاشی دانشگاه آزاد اسلامی واحدهای اشکذر و یزد در سالیان گذشته است که با وقفه ای پنج ساله در کلان شهر تهران برگزار می شود.

محمدرضا باقری، بیانیه هنری نمایشگاه انفرادی نقاشی "انقراض" را به شرح زیر به رشته تحریر درآورده است:

"مجموعه انقراض برآمده از ناهنجاری های حاصل از جامعه تکنولوژی زده است، جامعه ای که با سرعت طنازی های خود را از دست میدهد و جایگاه الهی انسان را به چالش می کشد. امروزه بشر تکنولوژی زده به اجبار و نادانسته در شرایطی قرار گرفته که خوی انسانیتش دگرگون شده و در برخی موارد ددمنشانه رفتار کرده یا حتی بعضا به جهت گریز از ناملایمت های جامعه به حیوانات پناه می برد.

انقراض، تلنگریست به بشری که به فراخور منافع شخصی جنگ و منفعت طلبی را سرلوحه زندگی خود ساخته است غافل از اینکه خود نیز در این منجلاب سرنگون میگردد."

گفتنی است مخاطبانی که قصد بازدید از آثار ارائه شده در "انقراض" را دارند، ملزم به رعایت دستورالعملهای بهداشتی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران شامل پوشش دستکش و ماسک هستند.

نگارخانه بهارک در در میدان ونک، ده ونک، خیابان شهید صابری، کوچه یکم، پلاک یک واقع شده است.

 

خبرنگار گیتی آنلاین: فرزاد جمشیددانایی

نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: