پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۳۶۲۲۰
تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۳۹۹ - ۱۷:۲۴
جو جین تانگ عضو انجمن دوستی چین و ایران چندی پیش در مصاحبه اختصاصی با خبرنگاران بخش فارسی رادیو و تلویزیون مرکزی چین گفت: گرچه تحریمهای غیرقانونی و مدیریت درازدستانه آمریکا مشکلات زیادی برای همکاریهای چین و ایران ایجاد کرده، اما به دنبال اجرای طرح کمربند و جاده ، بخصوص شگلگیری الگوی توسعه جدید در چین که در آن چرخه داخلی نقش اصلی را ایفا میکند و چرخه داخلی و خارجی مکمل یکدیگر خواهند بود، همکاریهای اقتصادی و تجاری چین و ایران نیز از فرصتهای جدید و کمیابی برخوردار و دورنمای آن درخشان است.

جو جین تانگ رییس هیات مدیره  گروه توسعه فرهنگ بین المللی عمرو نینگ شیا از جمله اشخاصی است که برای تقویت همکاری و تبادلات اقتصادی ، تجاری و   فرهنگی با ایران تلاش کرده و به دستاوردهای فراوانی رسیده است.  وی  یکی از مسؤولان پیشین کمیته توسعه و اصلاحات منطقه خودمختار قوم هویی نینگ شیا در غرب چین بوده است. پس از بازنشستگی در سال 2005، با تأسیس شرکت بین ‎المللی توسعه فرهنگ عمرو فعالیت خود را برای توسعه روابط اقتصادی و تجاری و همکاری فرهنگی بین ایران و چین آغاز کرد و به ارائه خدمات مشاوره در این راستا پرداخت.

 وی در سی سال گذشته همواره به فکر چگونگی نزدیکتر ساختن روابط اقتصادی و تجاری منطقه نینگ شیا با کشورهای مسیر جاده ابریشم بوده و در این زمینه مقالات بسیاری به رشته تحریر آورده است. وی پس از سفر به بیش از ده کشور آسیای مرکزی و غربی و پژوهش و بررسی، ایران را یکی از شرکای احتمالی مهم منطقه نینگ شیا و چین تلقی میکند.

جواد منصوری سفیر اسبق جمهوری اسلامی ایران در چین میگوید: آقای جو جین تانگ  یکی از محققان مشهور در چین نیز میباشد. تشخیص وی درباره ایران منطقی و علمیست. وی از زاویه دید اقتصاددان و اندیشمند،  بازار ایران را برای مناطق مختلف چین به طور عینی مورد تجزیه و تحلیل قرارداده، بارها  شرکتهای چینی را به  بازاریابی و تحقیقات در ایران  سازماندهی  کرده است. تلاش خستگی ناپذیر آقای جو نه تنها باعث شده مؤسسه داران  چینی بیشتری بتوانند ایران را درک و فرصتهای تجاری برای توسعه پیدا کنند، بلکه مردم ایران نیز در مورد چین اطلاعات بیشتری به دست آورده اند و با تاریخ باشکوه جاده ابریشم آشنا شده اند.

جو جین تانگ  تا کنون حدود 40 بار به ایران سفر کرده و با بسیاری از مقامات و مردم عادی ایران دوستی عمیقی برقرار کرده است. وی  دیده ها و شنیده های خود را در ایران در کتابی به نام «حقیقت و زیبایی پس از رسیدن به ایران»  به رشته تحریر کشیده است. در  این کتاب چهار عبارت و توصیف در مورد ایران  یعنی   «ثبات سیاسی ، انسجام  اجتماعی ، مردم مهربان و محیط زیست زیبا» به طور خلاصه شرح داده شده تا مردم چین  به ساده ترین زبان با ایران حقیقی آشنایی پیدا کنند .

جو جین تانگ در خصوص نقش ایران در سازندگی کمربند و جاده افزود«به نظر من، ایران تنها کشور جهان است که هر دو  مسیر کمربند اقتصادی جاده ابریشم   و  جاده دریایی ابریشم از آن عبور میکند. علاوه بر این، با توجه به مسیر طولانی حدوداً 8000 کیلومتری جاده ابریشم، ایران کشور بسیار مهمی در میانه این مسیر است و نقشی مهمی در راستای برقراری ارتباطات بین چین و اروپا ایفا میکند.»

موسسه دار چینی ضمن اشاره به مشکلات موجود در همکاریهای اقتصادی و تجاری دو کشور تاکید کرد: موسسه داران چینی باید تفکر خود را تغییر دهند و با روحیه جدید و الگوهایی نوآورانه با ایران همکاری کنند. همچنین باید دوستان ایرانی را به خوبی با طرح یک کمربند یک جاده آشنا کرد، تا دو طرف در چارچوب آن به طور مطلوب همکاری کنند.

در حال حاضر  گروه توسعه فرهنگ بین المللی عمرو نینگ شیا به ریاست جو جین تانگ با همکاری استانداری سی چوان   پروژه ای به نام قطار آسیای میانه راه اندازی میکند. همچنین توافقنامه ای با یک شرکت شن جن در مورد سرمایه گذاری در ایران امضا کرده است. آقای جو جین تانگ    76 ساله  مصمم است  باقی عمر  خود را صرف فعالیت در راستای همکاری چین و ایران کند که شخصاً دورنمای ان را درخشان می بیند.

  

نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: