پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۳۶۲۷۶
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۸
حزب جمهوری خواه و دمکرات در سابقه تاریخی خود به گونه ای رفتار کرده اند که می توان فهمید با انتخاب بایدن یا ترامپ در سیاست های اصلی تغییری ایجاد نمی شود.
به گزارش تحریریه، درکاخ سفید بر همان پاشنه می چرخد اگرچه رسانه های ایرانی در دو طیف سیاسی رقیب دیدگاه های به نسبت متفاوتی را نسبت به نتایج انتخابات ریاست جمهوری آمریکا بیان می کنند اما بسیاری از مراکز پژوهشی و رسانه ای جهان از جمله غربی تاکید دارند جهان نباید خیلی به نتیجه انتخابات آمریکا دلخوش باشد، زیرا در بسیاری از موضوعات مهم برای مردم کشورهای مخالف آمریکا تغییری رخ نخواهد داد. علاوه بر این در شرایط داخلی آمریکا هم اوضاع در همان مسیر سابق جریان می یابد.

«رابرت فنتینا» پژوهشگر آمریکایی ساکن کانادا اعتقاد دارد هر دو نامزد اصلی ریاست جمهوری آمریکا یک راهبرد کلان را دنبال می کنند و در واقع امور به همان شکل سابق ادامه پیدا می کند.

طبق دیدگاه این نویسنده در هر صورت در حوزه بین المللی:

میلیون ها یمنی که بیشتر آان ها کودک هستند مجبور به تحمل قحطی هستند زیرا آمریکا به حمایت خود از حمله سعودی به کشورشان ادامه می دهد.
حیات فلطسینی هایی که تحت سخت ترین شرایط زندگی می کنند به همین شکل و با کمترین تغییر ادامه می یابد.
جنگ و حضور آمریکا در افغانستان که از 19 سال قبل آغاز شد، ادامه خواهد داشت.
مردم ایران اکنون در حوزه های اقتصادی و دارویی در سختی فراوانی به سر می برند که دلیل آن تحریم های ایالات متحده است و دیگر امضاکنندگان برجام هم اقدامی علیه واشنگتن انجام نمی دهند. اما نقض برجام در دورهرئیس جمهوری بعدی آمریکا ترمیم نخواهد شد و همین روند حتی اگر جو بایدن پیروز انتخابات باشد به شکلی مشروع ادامه خواهد یافت.
مردم ونزوئلا نیز هدف تحریم ایالات متحده باقی خواهند ماند زیرا آن ها رئیس جمهوری را انتخاب کردند که ترامپ و ایالات متحده موافق آن نیست. به همین دلیل واشنگتن می گوید نیکلاس مادورو رئیس جمهوری مشروع این کشور نیست. ترامپ فراموش کرده است که خود وی هم رئیس جمهوری اکثریت رای دهندگان آمریکایی نیست و در سال 2016 تعداد آرای هیلاری کلینتون بیشتر از وی بود.
فرزندان مهاجران غیرقانونی به آمریکا کماکان در مرزهای مکزیک در قفس زندانی خواهند شد.
روابط گرم کاخ سفید با دو ناقض اصلی حقوق بشر در جهان یعنی اسرائیل و عربستان سعودی ادامه می یابد. این درحالی است که خود ایالات متحده هم در سال 2017 به عنوان یکی از 10 کشور اصلی ناقض حقوق بشر بود و از آن سال تاکنون وضع بدتر هم شده است.
درحالی که دولت هند به نسل کشی مسلمانان در کشمیر ادامه می دهد دولت آمریکا همچون نسل کشی فلسطینی ها از سوی اسرائیل، چشم خود را به این موضوع هم می بندد.
 

از نگاه این نویسنده در عرصه داخلی آمریکا هم نمی توان انتظار تغییرات شگرف داشت؛

کودکان، زنان و مردان سیاهپوست در سرتاسر ایالات متحده همان تبعیض های گذشته را باید تحمل کنند و منتظر باشند تا پلیس به شکلی خشن با آن ها برخورد کند.
آمریکا کماکان در صدر فهرست تلفات کووید19 در جهان باقی خواهد ماند.
حرکت اقتصاد آمریکا به همین شکل ادامه می یابد و بسیاری از فروشگاه ها و خرده فروشی ها به تدریج ورشکستگی خود را اعلام می کنند.
خبری از ارتقای وضعیت آموزش در آمریکا یافت نمی شود.
جامعه آمریکایی نبایدبه وضعیتی بهتر امید داشته باشد به طور مثال شهروندان فلینت میشیگان کماکان باید آب نوشیدنی خود را با خرید بطری آب معدنی تامین کنند زیرا در لوله های شهر آب قابل خوردن جریان ندارد.
به اعتقاد فنتینا، این نشانه جنون است که مردم یک کار را همیشه تکرار می کند اما همیشه انتظار تغییر دارند. تازمانی که افکار عمومی آمریکا هر چهار سال برای یافتن راه حل مشکلات خود به نامزدی از حزب دموکرات یا جمهوریخواه رای می دهند، وضعیت تغییر نخواهد داشت.

در این فرایند هیچ انتخاباتی در آمریکا شرایط ناگوار و پرخطر این کشور را تغییر نمی دهد. هر چه زمان بیشتری صرف شود تا مردم آمریکا بفهمند که دو حزب برای آن ها تغییر به ارمغان نمی آورند انسان های بیشتری در این کشور و سرتاسر جهان رنج می کشند.

پایان/
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: