پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۳۶۲۸۱
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۲
ایران خودرو در یک حرکت سریع اقدام به فروش خودروهای خاص خود مانند بنز E 200، پژو 508، رنو کپچر، سوزوکی کیزاشی و … کرد که نشان می دهد برآورد کاهش قیمت دلار داشته است.
به گزارش تحریریه، ایران خودرو که با فروش فوری مزایده ای خودروهای لوکس خود در روزهای دوشنبه، سه شنبه و چهارشنبه هفته جاری حرکتی ناشی از دستپاچگی انجام داد، در قیمتگذاری هم عجیب عمل کرده است.

این شرکت برخلاف روال گذشته که از یک هفته قبل اقدام به انتشار آگهی مزایده می کرد، به فاصله 24 ساعت از اعلام مزایده؛ اقدام به انجام مزایده کرد که نشان می دهد مدیرن ایران خودرو برآورد خاصی از بازار داشته اند.

قیمت پایه 7 و نیم میلیارد تومان برای مرسدی بنز E 200 و 1 میلیارد و 200 میلیون تومان برای خودرو پژو 508 نشان می دهد که مدیران ایران خودرو طبق پیش بینی خاصی از بازار اقدام به چنین اقدام شتاب آلودی کرده اند.

اگر قیمت دلار در روزهای آتی کاهش یابد، فروش محصولات لوکس ایران خودرو در هفته کنونی هوشمندانه ترین کار ممکن بوده است، زیرا در هفته های بعد شاهد تخلیه حباب 40 درصدی در قیمت خودروهای خارجی خواهیم بود.

اما اگر قیمت دلار افزایش یابد، برآورد ایران خودرو از قیمت های آتی دلار اشتباه بوده و زیان هنگفتی را به این شرکت وارد می کند.

درحالیکه با دلار 3800 تومانی قیمت مرسدی بنز E 200 حدود 400 میلیون تومان بوده است، قیمت کنونی آن می بایست 3 و نیم میلیارد تومان باشد که می تواند به دلیل گرانی ناشی از عدم واردات خودرو در خودروهای وارداتی تا 4 و نیم میلیارد تومان هم افزایش یابد، اما اعلام رقم 7 و نیم میلیارد تومان به عنوان قیمت پایه، یک قیمتگذاری بدون مبنای روشن کارشناسی است. در واقع این مدل بنز 250 هزار دلار قیمتگذاری شده است.

وضعیت دلار در روزهای آتی نتیجه تصمیم عجولانه مدیران ایران خودرو را نشان می دهد.

پایان/
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: