پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۳۶۳۳۱
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۳۹۹ - ۰۷:۰۷
نماینده ولی فقیه درسیستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان گفت: بهره‌گیری موثر از ظرفیت‌های تولیدی هر منطقه ابزاری قدرتمند در مقابل تحریم ظالمانه دشمنان است.
گیتی آنلاین_ به نقل از  روابط عمومی سازمان صنعت،معدن و تجارت سیستان و بلوچستان:حضرت آیت الله مصطفی محامی روزچهارشنبه در حاشیه بازدید از واحدهای تولیدی مستقر در شهرک صنعتی زاهدان اظهار داشت: تولید هم از نظر ایجاد اشتغال و هم از نظر توسعه اقتصادی دارای اهمیت فراوان و گره گشای مشکلات کشور است.

امام جمعه زاهدان افزود: با توجه به فشارهای اقتصادی و شتاب تحولات این حوزه اهمیت دادن به تولیدات داخلی و قطع وابستگی به خارج می تواند کشور را از فشارها مصون و زمینه خودکفایی را فراهم کند.

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان بر حمایت همه جانبه مسوولان و مردم از واحدهای تولید تاکید کرد و افزود: بسیاری از مشکلات واحدهای تولیدی استان با تعامل دوسویه در داخل منطقه قابل حل است.

حضرت آیت الله محامی گفت: مردم و مسوولان باید با کار و تلاش شبانه روزی تحریم های دشمنان را به فرصت تولید و توسعه تبدیل کنند که با وجود ظرفیت های مهم اقتصادی در سیستان و بلوچستان نظیر مرز، دریا، معادن و از همه مهمتر مردمان خوب این مهم با برنامه ریزی های کارشناسی دست یافتنی است.

نماینده مقام معظم رهبری در امور اهل سنت سیستان و بلوچستان بر تشکیل تعاونی، اتاق فکر برای همدلی بیشتر صنعت گران و اهمیت دادن افراد متخصص و با تجربه صنعت به تربیت مدیرانی برای آینده منطقه تاکید کرد.

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان توسعه فرهنگ تعامل بیشتر در استان را مهم برشمرد و از صاحبان صنعت درخواست کرد با همفکری بیشتر به دور از نگاه قومیتی زمینه محرومیت زدایی سریعتر استان را فراهم کنند.

داود شهرکی  رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت سیستان و بلوچستان نیز در این نشست  گفت: تعداد متقاضیان جواز تاسیس صنعتی از ۳۴۰ مورد در سال گذشته به ۶۲۷ مورد در ۶ ماه امسال افزایش یافته  که این امر نشان از افزایش میل به سرمایه‌گذاری در این استان است.

 وی ادامه داد: ۳۳ پروانه صنعتی، ۹ پروانه معدنی، چهار هزار پروانه کسب و ۳۶ پروانه اکتشاف در ۶ ماه نخست امسال در سیستان و بلوچستان صادر شده است.

وی تصریح کرد: یکهزار و ۸۰ واحد تولیدی معتبر با اشتغال ۲۵هزار نفر در سیستان و بلوچستان مشغول فعالیت هستند و سهم استان در این زمینه ۱.۳ دهم درصد کشور است.

شهرکی خاطرنشان کرد: مهمترین محصولات تولیدی سیستان و بلوچستان سیمان، مس، آنتیموان، کنسرو ماهی، محصولات شوینده، سموم دفع آفات، ریسندگی، مصالح ساختمانی و محصولات غذایی است که این محصولات به کشور های همسایه نیز صادر می شود.

 مدیرعامل شرکت صنایع سیمان زابل(کارخانه سیمان سیستان) نیز در این نشست گفت:  مشارکت مردم سیستان و بلوچستان در فعالیت های اقتصادی سودآور راه حل مشکلات اقتصادی بومیان است.

محمدرضا احسانفر افزود: سرمایه گذاری بیرون از سیستان و بلوچستان زمینه ساز توسعه استان نخواهد شد بلکه مشارکت مردم در فعالیت های اقتصادی و حمایت دولت از بخش های مختلف این حوزه رونق منطقه را فراهم می کند.

وی از اجرای ۲ پروژه مهم کارخانه فولاد و کارخانه تولید کشنده خودرو در چابهار خبر داد و افزود: با توجه به مشکلات فراوان فعالان اقتصادی در سیستان و بلوچستان نظیر ارزی و بانکی برای توسعه فعالیتهای اقتصادی و سرمایه گذاری نیازمند حمایت مسوولان هستیم.

مدیر عامل شرکت شهرکهای صنعتی سیستان و بلوچستان نیز گفت: هم اینک ۲۸ شهرک و ناحیه صنعتی برخوردار از امکانات زیربنایی در استان وجود دارد.

علیرضا راشکی افزود: در این شهرکها و نواحی صنعتی یکهزار و ۲۹۳ واحد تولیدی با سرمایه گذاری پنج هزار و ۶۲۷ میلیارد ریال و اشتغال ۱۳ هزار و ۸۳ نفر بر اساس ارقام دفتری مستقر هستند
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: