پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۳۶۳۵۶
تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۲
رییس اداره کتابخانه‌های عمومی خوی از برگزاری نشست‌های کتاب‌خوان در خوی خبر داد.

رییس اداره کتابخانه‌های عمومی خوی از برگزاری نشست‌های کتاب‌خوان در خوی خبر داد.

هادی درستی در گفتگو با پایگاه خبری گیتی آنلاین با بیان اینکه شش برنامه کتاب‌خوان با همکاری ماهنامه ندای قلم تا پایان سال در کتابخانه‌های خوی برگزار می‌شود، افزود: در تلاشیم با همکاری ماهنامه ندای قلم بتوانیم به صورت گسترده و مطلوب هر ماه یکبار و با حضور اهالی کتاب، فعالان و علاقمندان این حوزه برگزار کنیم.

وی ادامه داد: "وجوه افتراق شعر، اندیشه و سلوک سعدی و حافظ” عنوان نشست کتاب‌خوان هست که سه‌شنبه ۲۲ مهر در کتابخانه ۱۵ خرداد به صورت مجازی برگزار خواهد شد.
درستی گفت: کتاب‌خوان عنوان نشست‌هایی است که به منظور به اشتراک‌گذاری کتاب‌های خوانده شده و با هدف ترویج و تبلیغ مطالعه در قالب معرفی کتاب برگزار می‌گردد. این جلسه در فضایی صمیمی تلاش دارد تجربیات مطالعاتی افراد کتابخوان را برای سایر علاقمندان کتاب و کتابخوانی به اشتراک گذارد.
رییس اداره کتابخانه‌های عمومی خوی گفت: ترجیح نهاد کتابخانه‌های عمومی در طرح کتاب‌خوان، رشد کتاب‌خوانی عمومی در جامعه است که منجر به رشد فرهنگ عمومی خواهد شد. در این نشست‌ها اولویت با کتاب‌هایی است که برای عموم مردم قابل درک باشد و طیف گسترده‌ای از مخاطبین را با مطالعه آشنا کند.
وی افزود: آشنایی عموم مردم با نحوه و چرایی مطالعه به عنوان گام مهم در توسعه فرهنگ مطالعه، ایجاد احساس نیاز به مطالعه و فرهنگ سازی این امر، نیازسنجی ذائقه مطالعاتی عموم مردم، بهبود نگرش عموم مردم و کیفیت سبک زندگی ایشان در اثر مطالعات هدفمند و کاربردی سیاستهای اصلی طرح کتاب‌خوان است که اهداف ایجاد عادت به مطالعه در اقشار مختلف جامعه، اشتراک‌گذاری کتابهای خوانده شده، معرفی کتاب های مفید و کاربردی، ارتقاء و توانمند سازی کتابداران از طریق مطالعه، آشنایی با شیوه‌های استاندارد معرفی کتاب را دنبال می‌کند.
هادی درستی درباره معنا و مفهوم کتاب‌خوان افزود: کلمه کتاب‌خوان در معنای نخست، اشاره به خواندن کتاب دارد و معنی دیگر آن، بهره‌مندی از خوان سفره گسترده کتاب و شرکت در این ضیافت آگاهی است.

نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: