پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۳۶۳۸۶
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۳
برای احراز هویت سجام دیگر نیازی نیست به دفاتر پیشخوان دولت مراجعه کنید و می‌توانید این کار را از منزل خود و با نرم‌افزار «مهریران» انجام دهید.
به گزارش روابط عمومی بانک قرض‌الحسنه مهر ایران، این بانک در راستای برنامه‌های وزارت امور اقتصادي و دارايي مبني بر توسعه بانکداري ديجيتال و تحقق بانکداري هوشمند در کشور و برنامه‌هاي ستاد توسعه فناوري‌هاي اقتصاد ديجيتال و هوشمندسازي معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري، در سال‌هاي گذشته و به‌ويژه سال قبل زيرساخت‌هاي سخت‌افزاري و نرم‌افزاري خود در حوزه بانكداري هوشمند را با سرعت توسعه داده است.
در دو سال گذشته برنامه‌های گسترده‌ای در اين راستا توسط بانک مهر ايران صورت گرفته که بسياري از آنها براي نخستین بار در کشور توسط اين بانك انجام شده است.
حذف کاغذ از فرآیند عملیات اجرایی شعب بانک، ديجيتالی کردن فرم‌ها و به تبع آن راه‌اندازي بايگاني ديجيتالی، توسعه زيرساخت‌هاي لازم براي احراز هويت قطعي مشتريان و بالا بردن ضريب اطمينان عملکرد در اين حوزه، راه‌اندازي سامانه‌هاي غيرحضوري مانند: افتتاح حساب و درخواست تسهيلات به‌صورت آنلاين، سرويس حتساب معدل حساب مشتريان و ...، اتصال به سامانه‌هاي احراز هويت مانند: سامانه ثبت احوال کشور و همچنين پكيج كردن تمامي اين سرويس‌ها در قالب سامانه جامع مديريت يكپارچه «ميعاد» از مهمترين اقدامات بانك مهر ايران در حوزه بانكداري هوشمند است.
یکی از مهمترین زیرساخت‌هايي که بانک مهر ایران براي تحقق و اجراي آن بيش از يک سال تلاش مي‌كرد، موضوع «احراز هويت» به‌صورت آنلاين و غيرحضوري بود كه خوشبختانه اين امكان براي نخستین بار به‌صورت جامع و كامل در بانك قرض‌الحسنه مهر ايران و در بستر وب و همراه‌بانك «مهريران» مهيا شده است.
در این راستا و برای کمک به سازمان‌ها و نهادهای گوناگون، این آمادگي و توانايي به منظور احراز هويت هموطنان به‌صورت کاملاً آنلاين در بانک مهر ايران وجود دارد. با توجه به اهميت موضوع احراز هويت متقاضيان دريافت كد بورسي، با همكاري شركت سپرده‌گذاري مركزي اوراق بهادار احراز هویت آنلاین سجام از چند ماه پیش محقق شده است.
با توجه به افزایش تعداد متقاضیان دریافت کد بورسی و سهامداري طي ماه‌هاي اخير و مشکلات مربوط به مراجعه حضوري اين متقاضيان در دوران کرونا به دفاتر کارگزاري و پيشخوان دولت، احساس نياز براي راه‌اندازي سامانه احراز هويت غيرحضوري در شركت سپرده‌گذاري مركزي اوراق بهادار ایجاد شد تا سازوکاری براي كاهش مراجعات حضوري طراحي شود.
براي اين منظور، هموطنان مي‌توانند با مراجعه به وب‌سايت بانک مهرايران به نشاني www.qmb.ir نسبت به نصب و راه اندازي اپليكيشن همراه بانك «مهريران» اقدام كنند. دسترسي به اين فرآيند در بخش احراز هويت الكترونيكی سايت سجام نیز به آدرس: https://sejam.qmb.ir/sejam نيز امكان‌پذير است.
از این طریق احراز هویت در کمتر از ۱۰ دقیقه انجام مي‌شود. البته از آنجا که اپراتور چک‌کننده نهايي به‌صورت آفلاين است، اندکی زمان براي تأييد نهايي از سوي اين اپراتور صرف مي‌شود. طی کردن این فرآیند چند دقیقه‌اي باعث مي‌شود ديگر نيازي به مراجعات حضوري نباشد. اين موضوع در شرایط کنونی که فراگيري بيماري کرونا هنوز تمام نشده، می‌تواند به حفظ سلامتی شهروندان کمک کند.

نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: