پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۳۶۴۱۵
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۰
ثبت اولین روز آلوده تهران در پاییز
با ثبت اولین روز آلوده تهران در پاییز و تاکید بر اتخاذ تمهیدات لازم برای مدیریت آلودگی هوا از شهروندان خواسته شد تا حدامکان با وسایل نقلیه شخصی تردد نکنند.
به گزارش گیتی آنلاین به نقل از روابط عمومی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، روز گذشته (۲۰ مهر) کیفیت هوا در تهران با شاخص میانگین ۱۱۰ در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار داشت و نخستین روز آلوده در پاییز امسال رقم خورد همچنین بر اساس پیش‌بینی‌های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوا انتطار می‌رود که تا فردا (۲۲ شهریور) بر غلظت آلاینده‌ها به ویژه ذرات معلق افزوده شود.

آلودگی هوا در تهران بر اثر افزایش غلظت ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون درحالی آغاز شده است که بر اساس آخرین اطلاعات سازمان جهانی بهداشت ویروس کرونا می‌تواند از طریق این ذرات معلق منتقل شود و از این‌رو آلودگی هوا امکان ابتلا به کرونا را افزایش می‌دهد. حسین شهید زاده _مدیر عامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران _ به ایسنا گفته است: از آنجایی که ارتباط مستقیمی بین آلودگی هوا و شیوع بیماری کووید ۱۹ وجود دارد باید تمهیدات لازم برای کنترل و مدیریت آلودگی هوا در شش ماهه دوم امسال اندیشیده شود.

به گفته شهیدزاده اجرای مرحله سوم "طرح کاهش" که برای ورود خودروها به محدوده طرح ترافیک شرط دریافت معاینه‌فنی برتر را گذاشته است، می‌تواند در راستای کنترل آلودگی هوا در این ایام موثر باشد.

بر اساس این گزارش به دلیل آنکه آلودگی هوا و شیوع بیشتر بیماری کووید ۱۹ می‌تواند سلامت تمام افراد جامعه را تحت تاثیر قرار دهد، توصیه می‌شود که کلیه شهروندان از ترددهای غیر ضروری با وسایل نقلیه شخصی خودداری کنند و تاجایی که امکان دارد این ایام را در منزل سپری کنند.
انتهای پیام/
نویسنده:اکرم سادات حسینی شبستری
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: