پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۳۶۴۹۵
تاریخ انتشار: ۲۶ مهر ۱۳۹۹ - ۰۷:۱۴
نماینده ولی فقیه در سیستان‌وبلوچستان و امام جمعه زاهدان گفت: ماندگارترین و تاثیرگذارترین کار فرهنگی در حوزه‌های علمیه انجام می‌شود که کادرسازی برای تبلیغ دین و دفاع از اسلام است.
گیتی آنلاین_ به نقل از روابط عمومی نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان حجت الاسلام و المسلمین مصطفی محامی در دیدار طلاب و روحانیون دارالولایه سیستان با اشاره به اینکه حوزه‌های علمیه، مکتب‌خانه امام صادق(ع) و پادگان آموزشی حضرت ولیعصر(عج) هستند، اظهارداشت: کسانی که در این حوزه فعالیت می‌کنند باید قدر این توفیق بزرگ را بدانند.
امام جمعه زاهدان، فارغ‌التحصیلان حوزه‌های علمیه را سربازان و سرداران جبهه فرهنگی معرفی کرد و افزود: این افراد باید به خودشان ببالند و ما هم باید قدرشان را بدانیم.
نماینده رهبر معظم انقلاب در امور اهل سنت سیستان و بلوچستان حوزه‌های علمیه را رکن رکین جبهه فرهنگی دانست و گفت: ماندگارترین و تاثیرگذارترین کار فرهنگی در حوزه‌های علمیه صورت می‌گیرد که کادرسازی برای تبلیغ دین و دفاع از اسلام است.
حجت الاسلام و المسلمین محامی ادامه داد: مخاطب غیرمستقیم حوزه‌های علمیه، جان و روح مردم هستند و مبلغان دینی و حوزویان، عهده‌دار تامین نیازهای ایمانی و تقویت باورهای دینی مردم و دفاع از مرزهای دین و شریعت هستند.
رییس شورای فرهنگ عمومی سیستان‌وبلوچستان خطاب به ائمه جمعه منطقه سیستان اظهارداشت: از ائمه جمعه محترم انتظار دارم که یک محور عمده در فعالیت‌های فرهنگی‌شان حمایت و پشتیبانی از حوزه‌های علمیه و تلاش برای توسعه و ارتقای سطح کیفی این مراکز مهم علمی باشد.
نماینده ولی فقیه در سیستان‌وبلوچستان، مصادیقی را برای ارتقای سطح حوزه‌های علمیه عنوان کرد و افزود: دقت در پذیرش، استفاده از اساتید مجرب، استفاده از مدیران آشنا با فضای حوزه علمیه و مقوله طلبه‌پروری که بتوانند زمینه رشد و تهذیب نفس طلاب را فراهم کنند، راه‌اندازی رشته‌های تخصصی، راه‌اندازی درس خارج، ارائه آموزش‌های مهارتی و مجموعه برنامه‌هایی که در سفر سال گذشته و جاری مدیر حوزه‌های علمیه کشور تصویب شد را برای رشد حوزه‌های علمیه در نظر داشته باشیم.
حجت الاسلام و المسلمین محامی با تاکید بر هماهنگی ائمه جمعه و جماعت، مساجد، هیات‌های مذهبی و مراکز فرهنگی، اظهارداشت: ائمه جمعه به امر تبلیغات دینی، احیا و فعال‌سازی هماهنگ و شبکه‌ای مجموعه مدارس دینی اهتمام داشته باشند.
رییس شورای فرهنگ عمومی سیستان و بلوچستان با اشاره به خطبه ۷۲ نهج البلاغه که امیرالمؤمنین(ع) در این خطبه به توصیف جایگاه و صفات پیامبر اکرم(ص) می‌پردازند، بیان کرد: نخستین پیام این خطبه بندگی خداست و دومین پیام نفوذ در دل‌ها و گشودن قفل دل‌هاست که باید برای تبلیغ دین از طریق مودت و دوستی، افراد را جذب کنیم.
امام جمعه زاهدان سومین پیام این خطبه را پرهیز از سستی و کندی در انجام رسالت عنوان کرد و ادامه داد: ما باید ماموریت خود را به خوبی انجام دهیم و در عمل خیر از یکدیگر سبقت بگیریم که این مقوله پیش نیاز ما برای رسیدن به توفیقات الهی است.
حجت الاسلام و المسلمین محامی ادامه داد: پیام چهارم این است که باید محکم و استوار باشیم و در راه تقابل با باطل که همیشه و از زمان حضرت آدم تا قیامت وجود داشته و دارد، محکم، استوار و مصمم باشیم.
وی در تبیین پیام پنجم گفت: باید تلاش کنیم که با الگوگیری از پیامبر اکرم(ص)، ظرف وجودمان گنجایش فهم معارف دینی و قرآنی را داشته باشد.
امام جمعه زاهدان با اشاره به مشکلاتی مطرح شده، گفت: برای حل این مشکلات عدیده، باید اولویت‌بندی انجام شود و اگرچه همه امور در دست ما نیست اما همین که بتوانیم بخشی از مشکلات را حل کنیم مناسب است.
حجت الاسلام و المسلمین محامی بیان کرد: حوزه‌های علمیه از گذشته با سختی‌ها روبه‌رو بوده‌اند و وقتی طلبه‌ها با این سختی ها رشد می‌کنند بیشتر قدر دانسته و تلاش می‌کنند.
«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: