پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۳۶۴۹۹
تاریخ انتشار: ۲۶ مهر ۱۳۹۹ - ۰۷:۱۹
زاهدان- مدیرکل اوقاف و امور خیریه سیستان و بلوچستان گفت: افزون‌بر ۱۱ میلیارد ریال از محل نیات موقوفات این استان برای اجرای نیات اجتماعی، علمی و مذهبی هزینه شده است.
گیتی آنلاین_ به نقل از ایرنا حجت‌الاسلام محسن مومنی‌مقدم در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهارداشت: از سال ۹۷ تاکنون ۱۸۰ موقوفه در سیستان و بلوچستان به ثبت رسیده است.

وی با اشاره به اهمیت ترویج فرهنگ حسنه وقف گفت: امیدواریم با ترویج این فرهنگ حسنه از برکات وقف در همه زمینه‌ها بهره‌مند شویم و چرا که تاکنون با استفاده از این فرهنگ خدمات ارزنده‌ای به جامعه ارائه شده است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه سیستان و بلوچستان بیان کرد: وقف مصداق صدقه جاریه است که از مهمترین کارکردهای آن در جامعه فقرزدایی، تولید و ساختن آینده محسوب می‌شود.

وی بیان کرد: همچنین از ابتدای امسال تا کنون ۲۷  وقف جدید با اعتبار ۲۵ میلیارد ریال در سیستان و بلوچستان به ثبت رسیده است.

حجت الاسلام مومنی با بیان اینکه وقف، موضوع شرعی است که برای ترویج آن، باید فرهنگ سازی شود چراکه با ترویج فرهنگ وقف در زمینه‌های مورد نیاز می‌توانیم شاهد آثار آن و پیشرفت جامعه نیز باشیم، گفت: این نهاد آمادگی دارد منابع در اختیار سرمایه گذاران قرار دهد تا نتایج حاصل از آن برای رفع مشکلات جامعه تلاش کرد.

وی با تبریک هفته وقف اظهارداشت: همزمان با این هفته برنامه فرهنگی متعددی در سیستان و بلوچستان برگزار می‌شود.
«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: