پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۳۶۵۰۷
تاریخ انتشار: ۲۶ مهر ۱۳۹۹ - ۰۷:۵۶
رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت سیستان و بلوچستان گفت: 10درصد واحدهای تولیدی استان در شهرستان سراوان است.
گیتی آنلاین_ به نقل از  روابط عمومی سازمان صنعت ، معدن و تجارت سیستان وبلوچستان : داود شهرکی رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان طی نشست با دکتر فاضلی نماینده مردم سراوان در مجلس شورای اسلامی گفت : صنایع باید بر اساس پتانسیل های شهرستان شکل بگیرد تا در آینده به مشکل بر نخورند و تمرکز ما بر این است که در هرمنطقه متناسب با مزیت آن منطقه یک پروژه را تعریف کنیم .

وی ادامه داد :پروژه های معدنی سودآوری بالایی دارد و فرآوری مواد معدنی بویژه مس نیز برای کشور بسیار تاثیرگذار می باشد و در حوزه ی معدن مطالعات و اکتشافات بسیاری صورت پذیرفته و پروژ اکتشاف 2 پهنه را سراوان در دستور کار داریم .

وی افزود : هیدروکربن ها و سنگ های تزئینی در گشت و کوه سفید جزء پتانسیل های شهرستان سراوان می باشد که البته نوع مصرف سنگ های گرانیتی تغییر کرده و باید تکنولوژی های جدید در این زمینه مورد استفاده قرار گیرد .

شهرکی گفت : در سطح استان 85 هزار کیلومتر مربع از استان مورد اکتشاف قرار گرفته که هم اکنون به نتایج مثبتی در زمینه ی شناسایی مواد معدنی از جمله مس ،طلا ، آنتیموان ، کرومیت ، تیتانیوم و ... رسیده ایم که ذخایر اقتصادی می باشند و تقاضای این را داریم که در محدوده ی کوه بیرک با رعایت موارد زیست محیطی اکتشافات مقدماتی را انجام دهیم تا به ذخیره ی مناسب دست پیدا کنیم که البته این موضوع مورد مخالفت محیط زیست قرار گرفته و لازم می دانم عرض کنم که فعالیت های اکتشافی و معدنی می تواند عامل توسعه و پیشرفت منطقه در همه ابعاد شود .

رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت سیستان و بلوچستان در ادامه افزود : شهرستان سراوان 10 درصد از واحدهای تولیدی استان را دار است و 100 واحد صنعتی دارای پروانه در این شهرستان می باشند که واحدهای آجرشیلی جزو پتانسیلهای منطقه می باشد .

وی در ادامه تصریح کرد : 100 جواز تاسیس واحد تولیدی جهت شهرستان سراوان صادر گردیده و باید به گونه ای قانون گذاری انجام شود و مشوق هایی در نظر گرفته شود تا میل به سرمایه گذاری در استان و بویژه در شهرستان سراوان توسط بخش خصوصی و افراد محلی افزایش پیدا کند .

وی در ادامه به موضوع تجارت و بازرگانی که از مهمترین موضوعات توسعه سراوان است اشاره کرد وبیان داشت : سراوان 2800 واحد صنفی دارد که در قالب 13 اتحادیه و یک اتاق اصناف فعالیت می کنند .

داود شهرکی افزود : 2 بازارچه مرزی فعال از جمله جالق و کوهک داریم و با توجه به اینکه شیب مبادلات به سمت صادرات است در شش ماهه امسال 19 ملیون دلار از بازارچه مرزی کوهک و 17 میلیون دلار از بازارچه مرزی جالق صادرات به کشور پاکستان داشته ایم و این دو مرز نقش بسیار تاثیرگذاری در تامین و تنظیم گوشت کشور ایفا نموده اند .

رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت سیستان و بلوچستان افزود : بر اساس جمعیت و دوری از مرکز سهمیه ی گندم کارخانه آرد سراوان به جهت تامین نان مورد نیاز از 15 هزار تن به 19 هزار تن افزایش پیدا کرده است .

شهرکی گفت : سامانه هایی تعریف شده تا مدیریت کالا از مبدا تولید تا مصرف مورد بررسی قرار گیرد تا کالاها بهتر به دست مردم برسد و تا کنون در استان 12 هزار و 300 انبار و سردخانه در سامانه جامع انباره ثبت شده که به صورت دوره ای نیز مورد نظارت قرار می گیرند .

این مقام مسئول در پایان بیان داشت : طی شش ماهه ی سالجاری بیش از 98 هزار بازرسی از واحدهای صنفی واقتصادی استان صورت پذیرفته که ارزش ریالی پرونده های متشکله که به تعزیرات حکومتی ارسال شده بالغ بر 1500 میلیارد ریال می باشد .
«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: