پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۳۶۵۱۳
تاریخ انتشار: ۲۶ مهر ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۳
‍ جوان ترین عضو شورای شهر خرم آباد :
یکصد و بیستمین جلسه رسمی شورای اسلامی شهر خرم آباد با حضور دکتر مرتضی محمودوند نماینده مردم شریف خرم آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی در صحن علنی شورا به ریاست رستم کوشکی برگزار شد .

در این جلسه، رئیس کمیسیون حقوقی شورای اسلامی شهر خرم آباد ضمن خوش آمدگویی به دکتر محمودوند و هیئت همراه ، اظهار داشت : خوشحالیم امروز در خدمت دکتر محمودوند هستیم، انصافا در این مدت کوتاهی که وارد پارلمان شده، سنگ تمام گذاشته و طی این مدت کوتاه با پیگیری‌های خوبی که داشته، رضایت‌مندی بسیار زیادی را کسب نموده که امیدواریم این توانایی و همت و تلاش را تا پایان دوره جهت کمک به توسعه استان و شهر خرم‌آباد داشته باشد .

اسماعیل رضایی به مشکلات و معضلات شهر خرم آباد گریزی زد و گفت: جناب دکتر محمودوند! مشکلات شهر خرم‌آباد در حوزه مدیریت شهری عیان است؛ شهرداری یک سازمان خدمات رسان است و شورای شهر به عنوان پارلمان محلی یک مقیاس کوچکتر از مجلس در خدمت مردم عزیز و عمده مشکلاتشان برمی گردد به منابع درآمدی که این منابع درآمدی شهرداری فقط مشارکت مردم و عوارضی است که پرداخت می کنند.

جوان ترین عضو شوای اسلامی شهر خرم آباد در ادامه افزود: منابع درآمدی پایدار در استان و شهر خرم آباد وجود ندارد؛ منابع درآمدی ما کارخانه‌های پارسیلون، چرم و پوست، کارخانه پرس و .... بودند که می توانستند ارزش افزوده به شهرداری بدهند و اکنون سالهاست که تعطیل شده اند، جناب محمودوند شهری مانند ساوه از ارزش افزوده ۱۰ میلیارد تومانی بهره مند است در حالی که ارزش افزوده خرم آباد که مرکز استان است یک میلیارد تومان می باشد .

رئیس کمیسیون حقوقی شورای اسلامی شهر خرم آباد تورم در حوزه مسکن را یادآور شد و خاطرنشان ساخت: جناب محمودوند! تورم و گرانی مسکن لرستان بویژه شهر خرم آباد را در تریبون مجلس به گوش مقامات دولتی برسانید، در این حوزه واقعاً نظارت نبوده و در یکی دوسال اخیر هم تورم به اوج خود رسیده و با توجه به درآمد پایین مردم، استان لرستان از گرانترین استان ها است و هیچ نظارتی هم وجود ندارد؛ چند وقت پیش در خدمت اعضای شورای شهر با آقای رزم رئیس کل دادگستری استان هم جلسه داشتیم ولی متاسفانه تاکنون هیچگونه اقدامی صورت نگرفته .

اسماعیل رضایی ساکنان محله باقدمت ماسور و مناطق حاشیه نشین شهر خرم آباد را نیز فراموش نکرد: یکی از مشکلات حوزه مدیریت شهری الحاق ماسور به شهر بوده؛ زمانی قسمتی به شهر اضافه می شود که زیرساخت هایش را فراهم کرده و منابع لازم تخصیص یافته باشد ولی ماسور را اضافه کرده اند بدون اینکه از ابتدایی ترین امکانات بهره مند باشد؛ توقع داریم به این منطقه و مناطق حاشیه ای شهر مانند پشته حسین آباد، میدان تیر، فلک الدین ، پاچنار، علی آباد،اسدآبادی و گل سفید با کمک استاندار و همکاری اعضای شورای شهر و شهرداری رسیدگی کنید .

 وی با اشاره به مشکلات آتش نشانی و لزوم به روز رسانی تجهیزات آتش نشانان به مطالبات شهرداری از ادارت ورود کرد:   مطالبات شهرداری از ادارات بالغ بر ۱۰۰ میلیارد تومان می باشد انتظار می رود با رایزنی و همکاری این مطالبات به دست شهرداری برسد تا حقوق پرسنل پرداخت شود و یکسری کارهای عمرانی در سطح شهر که با توجه به ضعف مالی انجام نشده، اجرایی گردد.

 رئیس کمیسیون حقوقی شورای اسلامی شهر خرم آباد شفاف بیان داشت: در حال حاضر تامین اجتماعی خرم آباد چندین قطعه زمین تجاری را به دلیل طلبی که از شهرداری داشته توقیف کرده، توقع داریم به همراه شهردار محترم و رئیس محترم شورای شهر پیگیری کنید این املاک توقیف نشده و با قیمت ارزان به فروش نرسند .

اسماعیل رضایی پایان سخنان خود را به مبحث مهم خرم رود (گِلال) اختصاص داد و اذعان داشت: امیدواریم دوستان عزیز ما در منابع طبیعی و آب منطقه‌ای با لایروبی و احداث سد در بالادست مانع ورود آب های فرادستی به شهر شوند و مانند سنوات گذشته شاهد آبگرفتگی معابر و خسارت وارده به مردم شهر خرم آباد نباشیم .

خبرنگار : مریم نظری

نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: