پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۳۶۵۴۱
تاریخ انتشار: ۲۸ مهر ۱۳۹۹ - ۲۱:۵۱
در نشست خبری مدیر عامل فناوری اطلاعات شهرداری مطرح شد ؛
گیتی آنلاین - کرمانشاه - مدیر عامل فناوری اطلاعات شهرداری کرمانشاه در نشست خبری با اصحاب رسانه از الکترونیکی شدن پرداخت کرایه تاکسی و اتوبوس و همچنین رصد ساخت و سازهای غیر مجاز با پهباد در شهر کرمانشاه خبر داد

به گزارش خبرنگار گیتی آنلاین منطقه کرمانشاه  ،محمد رضا لطفی مدیر عامل فناوری شهرداری در نشست خبری  از پرداخت کرایه تاکسی و اتوبوس به صورت الکترونیکی توسط شهروندان خبر داد و تصریح کرد: برای بهره مندی از این سیستم به بخش خصوص و مشارکت مردم در حال رایزنی هستیم که به محض نتیجه پراخت کرایه تاکسی و اتوبوس الکترونیکی خواهد شد.

محمد رضا لطفی در بخشی از سخنانش از راه اندازی سیستم یکپارچه مالی در شهرداری خبر داد و افزود: این نرم افزار تمام سیستم های مالی شهرداری را یکپارچه کرده که این امر تسریع امور شهرداری و شفافیت در برنامه های مالی نقش اساسی خواهد داشت.

 وی در ادامه از ساماندهی دکل های مخابراتی به عنوان یکی از اقدامات صورت گرفته در یکسال گذشته اشاره کرد وافزود: این برنامه همچنان در دستور کار است و طی آن دکل های مخابراتی اپراتورهای مختلف در شهر ساماندهی شده و با فاصله مناسب از یکدیگر نصب خواهند شد.

مدیرعامل فناوری شهرداری کرمانشاه گفت: یکی از مشکلات شهرداری کرمانشاه عدم  نصب سیستم صاعقه‌گیر برای محافظت از تجهیزات شهرداری کرمانشاه بود. لذا، در حال حاضر بانصب این سیستم حتی قوی ترین صاعقه ها هم خسارتی به تجهیزات شهرداری وارد نخواهد کرد.

وی گفت: در حال حاضر  110 کیلومتر فیبر نوری برای مجموعه شهرداری کرمانشاه نیاز داریم. لذا، تا زمانی که فیبر نوری را برای امورات شهرداری تامین نکنیم، عملا صحبت کردن از شهر هوشمند جایگاه چندانی نخواهد داشت.

مدیرعامل سازمان فاوا شهرداری کرمانشاه گفت: هم اکنون شهرداری کرمانشاه از 40 کیلومتر فیبرنوری برخوردار است و برای تامین 110 کیلومتر دیگر نیازمند اعتبار 100 میلیارد تومانی هستیم.

وی تصریح کرد: با راه‌اندازی شبکه فیبرنوری تمام اماکن شهرداری از جمله پارک‌ها، سازمان و بسیاری اماکن دیگر می‌توانند به این شبکه وصل شده و بصورت هوشمند کنترل شوند.

لطفی در ادامه گفت: پرونده ها و اسناد تمام مناطق شهرداری تا پایان سال الکترونیکی می شود که تا به حال 80 تا 90 درصد کار پیش رفته و تا پایان سال آرشیو پرونده های تمام مناطق به همراه سازمان هایی که پرونده های آنها اهمیت بالایی دارد مانند پرونده های املاک و حقوقی و ... تماما الکترونیکی خواهند شد.

مدیرعامل فناوری شهرداری کرمانشاه در خاتمه خاطر نشان شد: با راه اندازی  سیستم الکترونیکی شهرداری عملا این نهاد خدمات رسان  به سمت شیشه ای شدن پیش خواهد رفت و صدور عوارض تنها بر اساس قوانین خواهد بود و سیستم اجازه کم یا زیاد شدن آن را به افراد نمی دهد.

خبرنگار : الهه بهاری 

دبیر سرویس : محمد موسوی

«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:الله بهاری
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: