پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۳۶۶۳۸
تاریخ انتشار: ۰۳ آبان ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۷
شهردار لشت نشا :
شهردار لشت‌نشا گفت: در راستای حفاظت از محیط زیست، به زودی طرح تفکیک زباله از مبدا در این شهر اجرا می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری‌تحلیلی گیتی‌آنلاین در استان گیلان به نقل از خوبان خبر ؛ سیدحسن میرهاشمی صبح امروز در جمع خبرنگاران،  اظهار کرد: شهرداری و بخشداری با یک شرکت بخش خصوصی تفکیک زباله از مبدا مورد تأیید فرماندار شهرستان وارد مذاکره شده و به زودی کار تفکیک را در شهر لشت‌نشا اجرا خواهد کرد.

شهردار لشت نشا افزود: شهرداری بروشوری در خصوص کار تفکیک زباله طراحی کرده که پس از چاپ، آن را در هشت محله این شهر در درب منازل توزیع خواهد کرد؛ در این بروشور نحوه جدا کردن پسماند تر از خشک، دفن کردن در باغچه حیاط منزل و تبدیل آن به کود به شهروندان آموزش داده می‌شود.

وی  عنوان کرد: با اجرای این طرح، حجم زباله تولیدی شهروندان به مقدار قابل توجه‌ای کاهش می‌یابد و شیرابه‌های خطرناک و سمی پسماند تر به مقدار قابل توجهی کمتر وارد محیط زیست می‌شود.

میرهاشمی تصریح کرد: در سال گذشته، شرکت بخش خصوص صدرا نگین شمال در زمینه تفکیک زباله از مبدا با شهرداری همکاری داشت و در لشت نشا دو هزار و ۵۰۰ خانوار تحت پوشش این طرح بودند. اما متأسفانه در ادامه شرکت در اجرای آن موفق نبود و کار متوقف شد.

وی افزود: در این شهر روزانه ۱۰ تن زباله تولید می‌شود و ۱۰ نفر از نیروهای خدمات شهری از ساعت پنج صبح تا ۱۳ ظهر زباله‌های شهروندان را جمع آوری و در حد توان پسماند تر را از خشک تفکیک می‌کنند.

شهردار لشت‌نشا خاطرنشان کرد: شهرداری در گذشته زباله‌ها را پس از جمع آوری به شرکت کود آلی در جاده لاکان تحویل می‌داد یا در محل سراوان رشت دفن می‌کرد. در دوره پنجم شورا پس از انجام تحقیقات به این نتیجه رسیدیم که شرکت کود آلی محل بازیافت زباله است در حالی که محل دفن سراوان فعلاً قابلیت بازیافت را ندارد. تصمیم گرفتیم برای حفظ محیط زیست فقط در مواقع اضطراری و روزهای تعطیل که شرکت کود آلی پذیرش ندارد زباله‌ها را به سراوان انتقال دهیم.
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: