پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۳۶۶۵۲
تاریخ انتشار: ۰۴ آبان ۱۳۹۹ - ۲۲:۲۲
  به گزارش گیتی آنلاین ؛ شهردار ناحیه ماسور در آغاز گفت و گوی اختصاصی با "رسانه چی دا" گفت: بعد از وقوع سیلاب های اسفند۹۷ و فروردین ۹۸ با کمک مدیران سابق شهرداری منطقه سه و مدیرفعلی منطقه جناب مهندس فتوحی، ریاست و اعضای محترم شورای اسلامی شهرخرم آباد و پشتیبانی شهردار محترم مرکز استان، اقدامات عمرانی خوبی در سطح منطقه ۳ بالاخص ناحیه باقدمت ماسور صورت گرفت.

علی جودکی در خصوص مهمترین پروژه در ناحیه ماسور، بیان داشت: احداث پل ماسور مهمترین پروژه عمران شهری در این ناحیه است که کارفرمای آن شهرداری خرم‌آباد و پیمانکارش شرکت جهاد نصر لرستان می باشد که تاکنون از پیشرفت فیزیکی قابل قبولی برخورداربوده این پروژه در ۲۷ اردیبهشت  ۹۹ با حضور استاندار لرستان کلنگ‌زنی و به صورت یک پل جدید و چهار باند، دروازه ورودی و خروجی شهر از سمت جنوب خواهد شد.

 وی افزود: درحوزه شهرداری ماسورمی‌توان به زیرسازی کوچه ها و معابر اشاره کرد که توسط عوامل پرتلاش عمران بیش از ۱۵۰ هزار متر مربع زیر سازی در سال ۹۸ - ۹۹ انجام پذیرفته وهمچنین بالغ بر یکصد هزارمترمربع در سال ۹۸ -99در سطح کوچه و خیابان‌های اصلی و معابر ماسور آسفالت انجام گرفته است.

علی جودکی با اشاره به ضرورت احداث دوربرگردان ماسور تشریح کرد: دوربرگردان ماسور در راستای رفع مشکلات ترافیکی ضلع شرقی ماسور نسبت به ضلع غربی آن که یکی از مطالبات به حق مردم بود روبروی شهرک حکمت و نمایندگی ایران خودرو محمودوند احداث شده و کاملا بارترافیکی این منطقه را از بین برده است.

وی به مشکلات و معضلات دفع آبهای سطحی منطقه گریزی زد و گفت: هر ساله در فصول بارش با مشکل دفع آبهای سطحی روبرو بودیم، روان آبهای روستاهای سرابیاس و ده محسن به سمت خیابان گلستان ماسور با شدت زیادی سرازیر می‌شد که باعث آبگرفتگی معابر و نارضایتی اهالی می شد بعد از انتخاب مهندس فتوحی به عنوان شهردار منطقه ۳؛ احداث کانال دفع آبهای سطحی آغاز شد که این کانال از آرامستان فاطمیه ماسور و خیابان آهوان متصل می‌شود به کانال دفع آبهای سطحی سه راهی گلدشت  و بعد از آن به سمت شهرک حکمت منتهی می شود . 

شهردار ناحیه ماسور اظهار داشت: نصب تابلوهای اسامی معابر کوچه ها از پروژه‌های دیگر شهرداری ناحیه ماسور است که در گذشته این کوچه ها و معابر تابلو داشتند ولی تابلوها قدیمی و دیواری بود اکنون  بیش از ۱۰۰ عدد تابلوی ایستاده و زیبا برای کوچه ها نصب شده و تعداد دیگری از تابلوها آماده است که انشاءا... ظرف چند روز آینده نصب خواهد شد.

وی افراد خیر و نوع دوست محله باقدمت و کهن ماسور را نیز فراموش نکرد و افزود: مشارکت های مردمی خوبی درناحیه ماسور با کمک اهالی صورت گرفته و مردم محبت کردند و جهت رفع مشکلات زیرساختی محله زمین اهدا کردند که می توان در این راستا به برادران سادات یاس اشاره کرد در نیلوفر ۵ که با اهدای زمین اجازه دادند شرکت آب و فاضلاب درآن محل مشکلات اهالی را حل کند و همچنین اجازه دادند شهرداری منطقه ۳ کانال دفع آبهای سطحی آنجا اجرا کند و باز می‌توانیم  از چندین نفر دیگر نام ببریم از جمله برادران میر که جهت احداث کانال دفع آبهای سطحی در کنار آرامستان فاطمیه ماسور زمین خود را اهدا نمودند که جا دارد همینجا از همه این عزیزان تقدیر و تشکر کنیم .

علی جودکی در بخش دیگری از سخنان خود بیان داشت: یک مورد دیگر از مشارکت عزیزان محله ماسور درخیابان پردیس تقاطع پردیس ۴ بود با اینکه ساختمان تکمیل و سند رسمی داشت ولی به جهت رفت و آمد مردم آقای آروانه محبت کرد و ساختمان خود را تخریب وعقب‌نشینی لازم را انجام داد که باز جای تشکر دارد .

وی با بیان اینکه ورودی شهر خرم آباد از سمت تهران تا خروجی شهر درلاین سمت راست هیچگونه پمپ بنزینی وجود ندارد که به مردم خدمات ارائه دهد، خاطرنشان ساخت: دو تن از دوستان که در حوزه خدمات رفاهی به مردم جنوب شهر اقدامات خوبی را انجام داده اند آقایان جاودانه و موسوی می باشند که روبروی پوشاک و نرسیده به پل ماسور اقدام به تاسیس پمپ بنزین و در مراحل بعدی هم درخواست پمپ گاز داده اند که این اقدام بزرگ باعث خدمات بیشتر به مسافرین و مردم شهر است که جا دارد تشکر کنیم.

مدیر شهرداری ناحیه ماسور تصریح کرد: یکی دیگر از پروژه‌ها، پارک صخره ای پاگر است که توسط شهرداری منطقه 3 و با تلاش مهندس فتوحی در حال انجام است که انشاء ا... هر چه زودتر به ثمر بنشیند و جلوه ای زیبا به جنوب شهرببخشد و پروژه های دیگری هم در سطح منطقه ۳ فعال و با سرعت و شدت فراوان در حال انجام هستند ولی پروژه‌ای که به ناحیه ماسور مرتبط می شود کانال دفع آبهای سطحی سه راهی گلدشت به سمت پوشاک و بعد از آن  به سمت زمین های پگاه رزم آوران در شهرک حکمت است که در مراحل پایانی قرار دارد و نوید خوبی است که بهنگام بارندگی این مسیر جهت تردد وسائط نقلیه مشکل ساز نخواهد بود و با این طرح کاملا آب های سطحی از زیرزمین دفع خواهد شد .

علی جودکی ضمن تقدیر از مشارکت مثبت صارم رضایی مدیرعامل جمعیت هلال احمر لرستان با شهرداری ناحیه ماسور، اذعان داشت: یکی دیگراز کارهای مثبت با مشارکت هلال احمر استان و آقای صارم رضایی و با پیگیری‌هایی که شخصا انجام دادیم با موافقت ایشان تعداد ۲ مجموعه بازی کودکان و همچنین تعدادی نیمکت و سطل زباله در پارک فرهنگ تپه باستانی ماسورنصب شده و مابقی هم در حال نصب است که کودکان در شرایط آب و هوایی مناسب بتوانند از این وسایل بازی و امکانات استفاده کنند.
 
شهردار ناحیه ماسور در فراز پایانی سخنان گفت: با حمایت های اعضاء دور پنجم شورای اسلامی شهر و تلاش های جناب شریفی مقدم، ناحیه ماسور صاحب ساختمان اداری شد این ساختمان در چهار سال گذشته خریداری شده بود با تعمیراتی که انجام گرفت شهرداری ناحیه ماسور درآن مستقر شد واین یک حرکت خوب برای خدمات بهتر و مناسب‌تر به مردم است و انشاءا... اگر در آینده مجوز تاسیس شهرداری منطقه ۴ را وزارت کشور برای ما صادر کند این ساختمان آماده بهره‌برداری برای شهرداری منطقه ۴ می باشد یعنی یک سطح  از ناحیه به منطقه ارتقاء خواهیم یافت و با همکاری ریاست و اعضای شورای اسلامی شهر، پشتیبانی‌های شهردار خرم‌آباد و شهردار منطقه ۳ قطعا خدمات‌دهی بیشتری به مردم صورت خواهد گرفت .

خبرنگار : مریم نظری
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: