پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۳۶۶۷۹
تاریخ انتشار: ۰۵ آبان ۱۳۹۹ - ۲۳:۴۳
مهدی آزادی که نامزد دریافت قورباغه طلایی عنوان کرد:
مهدی آزادی که نامزد دریافت قورباغه طلایی از بیست و هشتمین دوره جشنواره «کمرایمیج» لهستان شده است ابراز امیدواری کرد که بتواند جایزه اصلی این جشنواره را دریافت کند.

به گزارش روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، مهدی آزادی فیلمبردار مطرح سینمای مستند ایران اظهار کرد: من با مستند «یک اسب خون بیشتری از انسان دارد» به کارگردانی ابوالفضل طالونی کاندید دریافت جایزه از جشنواره فیلم «کمرایمیج» که تخصصی‌ترین جشنواره فیلمبرداری جهان محسوب می‌شود، شده‌ام و امیدوارم بتوانم جایزه قورباغه طلایی را برای سینمای مستند ایران به ارمغان بیاورم.

آزادی پیش از این فیلمبرداری مستندهایی چون «سایه‌های بی‌خورشید» ساخته مهرداد اسکویی و «متهمین دایره بیستم» به کارگردانی حسام اسلامی را برعهده داشته است که موفقیت‌هایی را در جشنواره‌های بین‌المللی و داخلی به دست آورده‌اند.

این فیلمبردار درباره‌ی آثار مستندی که امسال با حضور او تولید شده‌اند و متقاضی حضور در چهاردهمین جشنواره سینماحقیقت هستند هم گفت: فیلمبرداری چند فیلم را برعهده داشتم که یکی از آن‌ها «ایساتیس» به کارگردانی علیرضا دهقان است.

مهدی آزادی که سال‌هاست در حوزه فیلمبرداری مستند فعالیت می‌کند، فارغ‌التحصیل فیلمبرداری سینما از دانشکده سینما و تئاتر دانشگاه هنر است و تاکنون موفق به دریافت جوایزی چون تندیس فیلمبرداری از هفتمین جشنواره سینماحقیقت و نامزدی دریافت سیمرغ بلورین فیلمبرداری جشنواره فجر برای فیلمبرداری «A157» شده است.

«یک اسب خون بیشتری از انسان دارد»، مستندی کوتاه درباره‌ی یک زوج سالخورده آذری است که تهران را ترک و به شهر دلپذیر زادگاه‌شان در مرز ترکیه می‌روند. با این حال رویای بازنشستگی آنها با درک این واقعیت که منطقه زندگی‌شان به دروازه قاچاق به اروپا بدل شده و هر کسی که آنها می‌شناختند با این مساله درگیر است، متلاشی می‌شود.

بیست و هشتمین دوره جشنواره «کمرایمیج» Camerimage که تخصصی‌ترین جشنواره فیلمبرداری جهان محسوب می‌شود، امسال بین روزهای ۱۴ تا ۲۱ نوامبر 2020 در شهر تورون لهستان برگزار می‌شود. در دوره‌های گذشته این رویداد، تورج اصلانی، محمد حدادی، فرشید اخلاقی و وحید بیوته نامزد دریافت جایزه قورباغه طلایی این جشنواره شده‌اند.

نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: