پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۳۶۶۸۵
تاریخ انتشار: ۰۶ آبان ۱۳۹۹ - ۱۹:۰۸
‍ شهردار خرم آباد :
محمد شریفی مقدم در یکصد و بیست و یکمین جلسه رسمی شورای اسلامی شهر خرم آباد که به ریاست رستم کوشکی در صحن علنی برگزار شد؛ گفت: مدیریت شهری همگام و همراه با شورای اسلامی شهر است .

شهردار خرم آباد در توضیح این سخن ، افزود: هرگونه انتقاد یا پیشنهادی چه از طرف شورا و چه از طرف شهرداری صورت پذیرد دیگران در بیرون از این گود ما را به عنوان یک مجموعه می بینند؛ این نیست که ما بگوئیم جدایِ از شورای شهر هستیم و یا شورای شهر بگوید جدا از شهرداری هستیم و شهرداری از ما نیست .

 وی ادامه داد: اگر ما بگوئیم شهرداری مستقل است که دیگر نیازی به مصوبات شورا نیست، به هر حال تا این لحظه از همراهی و همدلی همه اعضای محترم شورای شهر ممنون و سپاسگزارم زیرا ما یک پیکره هستیم مانند استانداری که زیرمجموعه های مختلفی دارد و فرمانداری ها هم زیرمجموعه استانداری هستند؛ شما اکنون نمایندگان مردم می باشید و به نوعی باز هم نمایندگان ما محسوب می شوید و حتی ما بیشتر از مردم با شما در ارتباط تنگاتنگ قرار داریم .

 این مرد اخلاق شهرداری چه آرام و متین سخنان منتقدان را پاسخ داد: مانند همشهریان، ما هم به نوعی شهروند این شهر محسوب می‌شویم و جزء کارگزاران و خدمتگزاران این مردم هستیم؛ انشاءالله این موضوع مد نظر همه قرار بگیرد که ما هیچ زمانی خودمان را جدا از شورا و مردم شهر خرم‌آباد ندانسته و نخواهیم دانست؛ با تمام توان سعی بر این است که بتوانیم خدمتگزاران خوبی برای مردم و نظام مقدس جمهوری اسلامی باشیم .

 محمد شریفی مقدم با اشاره به اینکه شهرداری ها از زمان شیوع کرونا بعد از کادر درمان در جبهه ی دوم قرار داشته اند؛ خاطرنشان ساخت: از شیوع کرونا بیشترین هزینه‌ها بعد از کادر درمان به شهرداری‌ها واگذار شد؛ شهرداری ها در جبهه دوم قرار دارند در شهرداری پاکبانان عزیزی هستند که در جبهه اول شهرداری خدمت می‌کنند همین پاکبانانی که امروز همه ما دغدغه حقوق و مزایای این عزیزان را داریم که اگر نباشند ما خودمان هم جرات نداریم ماسک بر صورت زده خود را بدون رعایت پروتکل های بهداشتی در سطل زباله قرار دهیم که بیشتر این زحمات و خطرات به عهده پاکبانان این قشر ضعیف جامعه است .

 وی به هزینه گازکشی غسالخانه خرم آباد نیز ورود کرد: غسالخانه خرم آباد به زودی گازکشی خواهد شد این عزیزان زحمتکش حق دارند از امکانات برخوردار شوند؛ در ایامی که همه ی افراد از عزیزان و اموات خود می گریختند غسال و غساله های خرم آباد در حال خدمت به کل استان بودند .

 شهردار خرم آباد که در سالهای اخیر کرسی شهرداری اندیشمک شهر یکهزار شهید را نیز در اختیار داشته؛ یادآور شد: تاکنون بیش از ۱۰۰ نفر از همکاران ما در شهرداری به کرونا مبتلا شده اند و امروز که در خدمت شما هستیم یکی از همکارانمان در شهرداری منطقه یک به نام خانم متین فر به وسیله کرونا به دیار باقی شتافت، وی فرزند یکی از شهدای ایل بزرگ پاپی بود که جهت عرض تسلیت خدمت خانواده اش هم رسیدیم و تاسف خوردیم که همکاری خوب و صدیق را از دست داده ایم.

 وی طلب شهرداری از دیگر دستگاه های اجرایی را بالغ بر ۱۹۰ میلیارد تومان برشمرد و بیان داشت: بیش از ۱۹۰ میلیارد تومان شهرداری از دستگاه‌های اجرایی طلب دارد که چندین مکاتبه با این دستگاه های نظارتی و فراتر از خودمان انجام داده ایم شاید بتوانیم از این طریق به طلب ها برسیم و مشکلات مالی شهرداری را حل کنیم و بوسیله تبصره ۵ بند "و" به دنبال این هستیم که مالیات پیمانکاران هم از این طریق صفر شود .

محمد شریفی مقدم با انتقاد از رفتار برخی شهروندان، اظهار داشت: بعضی از همشهریان همکاری نمی‌کنند و آرای ماده ۱۰۰ هم شبه قضایی هستند و همکارانم باید برای وصول مطالبات تلاش کنند و راهی نمانده مگر از طریق قوه قهریه که نهایتاً منجر به گذاشتن نیوجرسی می شود که خود ما نیز از این وضعیت بسیار ناراحت هستیم .

شهردار مرکز استان تصریح کرد : شهرداری منطقه یک تا پایان مهرماه حقوق ها را پرداخت نموده ، شهرداری منطقه دو تا پایان این هفته تا پایان شهریور پرداخت خواهد کرد و منطقه ۳ نیز تا پایان شهریور با اولویت حقوق و دستمزد پاکبانان و فضای سبز پرداخت خواهد کرد .

محمد شریفی مقدم در بخش پایانی سخنان خود گفت: جهت انتخاب پیمانکار تنظیف و فضای سبز چندین مرحله تجدید مناقصه شده حتی شهرداری منطقه ۳ برای بار چهارم هم آگهی مناقصه زد ولی کسی شرکت نمی کند؛ حتی ارتباط گرفته ایم با استان های همجوار و تاکنون موفق نشده ایم با پیمانکار خوبی قرارداد منعقد کنیم .

خبرنگار: مریم نظری 

نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: