پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۳۶۷۰۲
تاریخ انتشار: ۰۷ آبان ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۶
شبکه تلویزیونی «سی سی تی وی» چین در گزارشی با عنوان «طلوع عصر جدید در چین در دوره پس از کووید-19» نوشت دولت چین اوایل ماه جاری میلادی (اکتبر) بررسی دیدگاه های عمومی و پیشنهادات آنلاین به منظور تدوین چهاردهمین برنامه 5 ساله (از سال 2021 تا 2025 میلادی) با هدف پیشرفت اقتصادی و اجتماعی اش را آغاز کرد؛

بر این اساس، «شی جین پینگ» رهبر چین خواستار آغاز پیشرفت های ملی، اقتصادی و اجتماعی به مراتب گسترده تر در این کشور همزمان با ادامه رشد چین در زمینه ساخت یک جامعه نسبتا مرفه شده است.

بر اساس این گزارش، انتظار می رود که بدنبال اجرایی شدن چهاردهمین برنامه 5 ساله در چین، جهان شاهد کشوری به مراتب مدرن تر باشد‌؛ حزب کمونیست چین همزمان با ورود به دوره پسا کرونایی در سال آتی میلادی که موارد ابتلا به کرونا و تلفات ناشی از آن به طور چشمگیری کاهش پیدا می کند، بر تقویت اقتصاد داخلی اش متمرکز خواهد شد.

پکن سرمایه گذاری در بخش رفاه اجتماعی را افزایش خواهد داد تا پوشش بهتری از نظر خدمات سلامتی به تمام مردم مقیم چین ارائه کند؛ پکن همچنین خدمات رسانی های دولتی برای افراد سالمند، فقیر و معلول را که بیشترین نیاز به کمک را دارند، ارتقاء می بخشد.

چهاردهمین برنامه 5 ساله چین بر گسترش سرمایه گذاری در زمینه تحقیق و توسعه مستقل روی فناوری های کلیدی و مهم تاکید دارد چرا که همزمان با افزایش تمایلات ملی گرایی و حمایت از صنایع داخلی در سراسر جهان، موفقیت بخش علوم و تکنولوژی های پیشرفته چین امری ضروری است و چین باید خود را با چنین شرایطی وفق دهد و سازگاری پیدا کند.

بر اساس این گزارش، درحالی که تعداد زیادی از دولت های مستقل با تحریم روبرو شده اند و موانعی نیز در مسیر شرکت های فناوری پیشرفته چین و از جمله شرکت «هواوی» وجود دارد، دولت چین درصدد است تا با این موانع از طریق ارتقاء هر چه بیشتر مصرف داخلی و همچنین بومی سازی (تولید و خرید محلی) و در عین حال ارائه کمک های مالی بیشتر به شرکت های فناوری پیشرفته این کشور و دانشگاه ها و مراکز تحقیق و توسعه، مقابله کند.

به این ترتیب، منطقه ویژه اقتصادی «شن جن» و شهر «گوانگ ژو» و مناطق اداری ویژه «هنگ کنگ» و «ماکائو» نقشی حیاتی در این زمینه ایفا خواهند کرد و تعجبی نخواهد داشت که در سال های پیش رو،‌ «شن جن» در جایگاهی به مراتب بالاتر از منطقه «سیلیکون ولی» کالیفرنیا قرار گیرد.

یکی از محورهای اصلی در طرح 5 ساله چهاردهم چین، به عنوان الگوی توسعه متمرکز بر چرخه داخلی و تکمیل شده توسط چرخه خارجی شناخته می شود؛ باید به این نکته توجه داشت که بخش مصرف کننده و بخش خدمات چین نقش هایی بسیار مهم در چرخه رشد اقتصادی این کشور ایفا می کنند.

اقتصاد چین در عین حال از سرمایه گذاری های مستقیم خارجی بیشتری استقبال خواهد کرد؛‌ بنابراین، اقتصاد چین و شهروندان این کشور به حرکت در مسیر صلح و رفاه ادامه خواهد داد و طرح 5 ساله آتی ضمانتی است برای حرکت رو به جلوی چین در مسیر جوان سازی عظیم ملت که رویای چینی ها است.

«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: