پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۳۶۸۲۹
تاریخ انتشار: ۱۳ آبان ۱۳۹۹ - ۱۸:۴۶
"مردم پایه زمامداری حزب حاکم هستند." ، "محوریت قرار دادن مردم انگیزه اساسی توسعه چین است."، "بهبود کیفیت زندگی مردم، ارتقا سطح درآمد مردم، افزایش مداوم احساس دستیابی به سود و منفعت، رفاه و امنیت و غیره ..."
این گفته ها را شی جین پینگ رهبر چین و مسوولان کشوری همواره محور اصلی سخنان خود قرار می دهند. به نحوی که حتی برای نخستین بار پنجمین پلنوم نوزدهمین کمیته مرکزی حزب کمونیست چین در همین سال هدف بلند مدت سعادت مشترک همه مردم برای دستیابی به پیشرفت اساسی تر را مطرح کرده است که بدون تردید سبب افزایش احساس دسترسی به سود و منفعت، شادی و امنیت مردم خواهد شد. رهبران چین گفته اند که: "تحقق مداوم آرزوی مردم برای داشتن زندگی بهتر" انگیزه اساسی توسعه چین و نیز رمز اصلی برای درک جهان از "حکومت چین" است.

برای شی جین پینگ، رهبر کشور چین، امنیت و سلامت مردم اولویت این سرزمین است.

اما لازمه رسیدگی به وضعیت کل مملکت و ایجاد رفاه برای مردم، آگاهی از ساختار جمعیت آن کشور است.

بر همین اساس است که شی جین پینگ رییس جمهوری خلق چین در تاریخ 2 نوامبر 2020 شخصا در محل دفتر رهبری جونگ نان های در پکن حاضر شد و به سوالات ماموران سرشماری برای پر کردن پرسشنامه هفتمین سرشماری جمعیت 2020 پاسخ داد. پاسخ های او در رایانه لوحی ثبت شد و سپس فرم دیجیتالی را امضا کرد. نکته ای که امسال بسیار از لحاظ سرعت و دقت به کار سرشماری کمک می کند. مساله ای که برای رهبر چین دارای اهمیت بسیار است. رئیس جمهور شی جین پینگ خواستار انجام کارهای سرشماری مناسب به منظور ارایه اطلاعات آماری دقیق برای توسعه با کیفیت بالا در چین شده است. چرا که چین بیشترین جمعیت جهان را دارد و موضوع ساختاری جمعیت از اهمیت کلی و استراتژیک برخوردار است.

رهبر چین با اشاره به شش سرشماری قبلی جمعیت گفت که تحقیق فعلی یک بررسی مهم است که در دوره جدید در مورد شرایط کشور و قدرت ملی انجام می شود. از نظر وی چین هم اکنون با فشار جمعیت زیاد و نیز با چالش های ناشی از تغییرات جمعیتی رو به روست، بر همین اساس ضمن این که خواستار آگاهی از اندازه، ساختار و توزیع جمعیت از طریق سرشماری شد، گفت: این سرشماری باید روند تغییرات جمعیتی را ترسیم کند و اطلاعات آماری دقیق را برای بهبود استراتژی توسعه جمعیت چین و سیستم سیاست، ایجاد برنامه های توسعه اقتصادی و اجتماعی و ارتقا توسعه با کیفیت بالا ارایه دهد.

چین هر 10 سال یک سرشماری ملی انجام می دهد. امسال نیز ماموران سرشماری در سراسر چین از 1 نوامبر تا 10 دسامبر به خانه ها می روند تا اطلاعات را ثبت کنند. اطلاعات اصلی سرشماری نیز از آوریل 2021 منتشر می شود.

در این هفتمین دور سرشماری ملی جمعیت چین، دستگاه ها و فناوری های دیجیتالی که به سرعت در حال توسعه است به کمک آمده اند. تجهیزاتی مانند تلفن های هوشمند، داده های بزرگ و کیو آر کدها نقش فزاینده ای در جمع آوری و پردازش حجم عظیم از اطلاعات جمعیت در چین دارند.

در عین حال، رهبر چین از همه آژانس ها و ماموران سرشماری در تمام سطوح خواسته است تا از نتایج سرشماری با کیفیت بالا، کار علمی و دقیق اطمینان حاصل کنند.

وی از مردم نیز خواست تا ضمن رعایت الزامات پیشگیری از انتقال ویروس کرونا، در این سرشماری شرکت کرده و با دادن اطلاعات درست با ماموران همکاری کنند.


نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: