پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۳۶۸۳۱
تاریخ انتشار: ۱۳ آبان ۱۳۹۹ - ۱۹:۱۱
رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری خرم آباد با اعلام خبر فوق گفت: به زودی طرح تفکیک زباله از مبدا در جهت مدیریت صحیح زیست محیطی و درآمدزایی در شهر خرم آباد اجرایی می شود .

بابک محرر افزود: در حال حاضر بیش از ۴۰۰ تن پسماند به صورت روزانه از سطح شهر خرم آباد جمع آوری می شود و این مسئله در صورت عدم مدیریت صحیح پسماند، مخاطرات زیست محیطی فراوانی به همراه خواهد داشت .

این مقام مسئول با اشاره به ضرورت تفکیک زباله از مبدا، خاطرنشان ساخت: اگر بخواهیم تولید روزانه ۴۰۰ تن زباله که واقعا یک تهدید بزرگ است را به فرصت تبدیل کنیم می بایست دو اصل مهم کاهش تولید زباله و استفاده مجدد را همواره در مدیریت پسماند در نظر گرفت زیرا تفکیک زباله از مبدا از جمله مولفه های اصلی در مدیریت صحیح پسماند می باشد .

بابک محرر یکی از دغدغه های مدیریت شهری را اجرا و عملیاتی نمودن طرح تفکیک زباله از مبدا برشمرد و گفت: در همین راستا با پیمانکار واجد شرایطی قرارداد منعقد شده که ان شاءالله در ظرف یکماه آینده عملیات تفکیک از مبدا در سطح شهر خرم آباد علاوه بر منازل مسکونی در تمام مراکز و واحدهای مختلف اداری، تجاری، آموزشی و ..‌. اجرایی خواهد شد .

وی اذعان داشت: با توجه به آمار بیکاری در شهرخرم آباد عده‌ای جهت تأمین معاش اقدام به جمع‌آوری زباله می‌کنند، که در یکی از بندهای قرارداد فی مابین شهرداری و پیمانکار، ساماندهی زباله گردها توسط پیمانکار می باشد؛ با اجرای این طرح، زباله‌گردها تحت نظر شرکت پیمانکار و با رعایت مسائل بهداشتی و ضوابط مربوطه بکارگیری خواهند شد.

رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری خرم آباد اظهار داشت: در خصوص بازیافت پسماندها نیز به دنبال شرکت های توانمند و دارای رزومه مناسب هستیم؛ در همین راستا با تعدادی از سرمایه گذاران بخش خصــوصی جهت احداث کارخانه بازیافت در سکوی دفع زباله ارتباط گرفتیم و در حال بررسی طرح ها و پیشنهادات آنان می باشیم .

وی در بخش دیگری از سخنان خود یادآور شد: تفکیک زباله فرآیند ساده ای است که می بایست از مبدا و از منازل آغاز شود لذا مشارکت شهروندان در ایفای این فرآیند نقش بسیار مهمی ایفا می کند بنابراین از شهروندان تقاضا داریم با مشارکت خود علاوه بر بهره مندی از منافع اقتصادی آن در منافع زیست محیطی و کمک به چرخه اقتصادی و اشتغالزایی نیز سهیم باشند .

بابک محرر رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری خرم آباد در پایان این گفت و گو از رسانه ها و اهالی فرهنگ خواست نسبت به فرهنگ سازی در خصوص مسئولیت شهروندان جهت تولید کم زباله و نیز تفکیک از مبدا شهرداری خرم آباد را یاری دهند .
خبرنگار: مریم نظری 

نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: