پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۳۶۸۷۸
تاریخ انتشار: ۱۶ آبان ۱۳۹۹ - ۰۱:۰۱
اخیرا گزارش‌هایی مبنی بر برداشت غیرمجاز ماسه از حاشیه و اطراف رودخانه سپیدرود در روستاهای زهنده و لیچا به بخشداری لشت‌نشا ارسال شده است که نوعاً حساسیت افکار عمومی را برانگیخته ، مسئولین امر را به پیگیری در این رابطه و بازدید از مناطق مورد نظر واداشته است.

به گزارش پایگاه خبری‌تحلیلی گیتی آنلاین در استان گیلان و با عنایت به اطلاع‌رسانی روابط عمومی بخشداری لشت‌نشا، عده‌ای نسبت به برداشت غیرمجاز و غیراصولی ماسه از حاشیه رودخانه "سپیدرود" در روستای زهنده (لات زهنده) و روستای لیچا اقدام کرده‌اند. مسئولین منطقه همچون بخشدار لشت‌نشا پس از دریافت گزارش‌هایی چند در این خصوص به بازدید میدانی از مناطق مورد نظر مبادرت ورزیدند و امید است با پیگیری‌های جدی و مستمر در این رابطه اقدامات لازم جهت رفع مشکل مورد نظر انجام پذیرد.


چندی پیش فرمانده یگان حفاظت محیط زیست گیلان در گفتگو با ایسنا اظهار داشت: همه رودخانه‌های گیلان مورد تهدید برداشت‌کنندگان غیر اصولی شن و ماسه هستند و بیشترین تخلف نیز در سفیدرود انجام می‌شود. طمع برداشت غیر اصولی از بستر این رودخانه همواره مورد نظر متخلفین است و بیشترین زخم‌ها را در این زمینه به آن وارد کرده‌اند.

اکبری پور خاطرنشان کرد: هرگونه برداشت‌های غیراصولی و غیرمجاز شن و ماسه از حاشیه و اطراف رودخانه‌ها در حوزه استحفاظی به شدت تحت پیگرد قانونی قرار خواهند گرفت.

 وی یادآور شد: به منظور حفاظت از وضعیت اکولوژیکی و مورفولوژیکی ساحل و رودخانه و ممانعت از هرگونه دخل و تصرف و تخریب محیط زیست نظارت‌ها به طور مستمر در حال انجام است و ادامه دارد.


گفتنی است هر گونه برداشت غیرمجاز شن و ماسه از بستر رودخانه‌ها و تغییر کاربری و تخریب محیط زیست ممنوع بوده و با متخلفان مطابق ماده ۶۹۰ قانون مجازات اسلامی برخورد قانونی می‌شود.
نویسنده:سید حنان میرهاشمی جورشری
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: