پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۳۶۸۷۹
تاریخ انتشار: ۱۶ آبان ۱۳۹۹ - ۰۱:۱۳
سفیر اسبق ایران در چین درباره سهم ایران از بازار واردات چین گفت: باید از این ظرفیت برای برقراری ارتباط با صادرکنندگان، واردکنندگان و سرمایه‌گذاران بهره‌مند شده و فضای تنفسی مطلوبی را برای اقتصاد کشومان فراهم کنیم.

جواد منصوری سفیر اسبق ایران در چین در خصوص برپایی سومین دوره نمایشگاه بین‌المللی واردات شانگهای گفت: متأسفانه حضور نمایندگان ایرانی در مجامع جهانی بسیار کمرنگ است درصورتی‌که برنامه‌ریزی برای شرکت در این بازارها، نقش قابل‌توجهی در توسعه اقتصادی کشور به دنبال دارد به‌ویژه در شرایط کنونی که تحریم و عوامل ناشی از کرونا صدمات زیادی را به اقتصاد کشورمان وارد کرده است.

وی در خصوص استقبال چین از میزبانی کشورهای دنیا در قالب برپایی نمایشگاه‌های بین‌المللی مختلف، افزود: انجام چنین اقداماتی منافع بسیار زیادی را برای این کشور به‌ویژه در حوزه کشورهای آسیایی به ارمغان می‌آورد.

منصوری درباره سهم ایران از بازار واردات چین تصریح کرد: مسئولان امر در عرصه اقتصادی کشور باید از این ظرفیت برای برقراری ارتباط با صادرکنندگان، واردکنندگان و سرمایه‌گذاران بهره‌مند شده و فضای تنفسی مطلوبی را برای اقتصاد کشومان فراهم کنند تا از رهگذر آن توسعه اقتصادی نصیب فعالان و مردم شود.

این کارشناس مسائل آسیا با اظهار خرسندی از حضور شرکت‌های دانش‌بنیان در این نمایشگاه اظهار کرد: با توجه به اینکه چین در سال‌های گذشته، روند رو به رشدی در زمینه‌های اقتصادی و فناوری داشته است مطمنا می‌تواند کمک شایانی به ما برای رسیدن به اهداف موردنظر در این عرصه داشته باشد به‌ویژه که چین هم علاقه‌مند به برقراری رابطه با ایران است.

وی در ادامه افزود: توجه به این مسئله می‌تواند زمینه‌ساز همکاری خوب طرفین در حوزه‌های مختلف و آغازی برای معاملات گسترده و درآمدزایی برای صنایع و خدمات ایران در زمینه‌های مشترک با چین شده و علاوه بر دستیابی به منافع مادی و اقتصادی، آمریکا هم از انزوای ایران ناکام بماند.

این کارشناس با تأکید بر این مطلب که غالب کشورهای علاقه‌مند به پیشرفت، برنامه‌هایی برای توسعه روابط خود با پکن دارند، تصریح کرد: روند رو به رشدی که چین از دهه‌های گذشته آغاز کرده، منجر به دستیابی این کشور به رتبه اول در اقتصاد شده است تا حدی که آمریکا و اروپا در مقابل اقتصاد چین دست‌بسته هستند لذا کشورهای مختلف دنیا به این نتیجه رسیده‌اند که چین در آینده نقش بسیار پررنگ‌تری از امروز خواهد داشت بنابراین، لزوم دستیابی به چارچوب همکاری بلندمدت با این کشور را حس کرده و برای آن برنامه‌ریزی می‌کنند.

سفیر اسبق ایران در چین در پایان گفت: چالش‌های موجود می‌طلبد که کشورهای منافع اقتصادی خود را تقویت کنند لذا حضور فعالانه در این نمایشگاه‌ها منجر به بهره‌گیری از بازارهای واردات و صادرات چین و فرصت مغتنمی برای همه کشورها از جمله ایران است.

شایان ذکر است، نمایشگاه بین‌المللی واردات شانگهای شامل نمایشگاه جامع کشورها، نمایشگاه مؤسسات و مجمع اقتصادی بین‌المللی هونگ چیائو است و اقلامی همچون لوازم روزمره با فناوری جدید، خودرو، تجهیزات، لوازم پزشکی و دارو، لوازم‌خانگی تجملی، تجارت خدماتی، خوراک و محصولات کشاورزی ارائه می‌شود.

گفتنی است، سومین نمایشگاه بین‌المللی واردات شانگهای از تاریخ ۵ تا ۱۰ نوامبر ۲۰۲۰ (۱۵ تا ۲۰ آبان) در شهر شانگهای برگزار می‌شود.

«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: