پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۳۶۸۸۱
تاریخ انتشار: ۱۶ آبان ۱۳۹۹ - ۰۱:۲۸
عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه با اشاره به سخنرانی افتتاحیه رئیس‌جمهور چین گفت: سیاست چین، توسعه اقتصادی در داخل و خارج است و سعی کرده برای تثبیت توسعه اقتصادی خود، درهای اقتصادی‌اش را به روی همه ملت‌ها باز کند.

 

حمیدرضا ترقی عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی که در سفر های متعدد به کشور چین، ریاست هیات اعزامی از سوی حزب موتلفه اسلامی را بر عهده داشته است، در خصوص اهمیت سومین نمایشگاه بین‌المللی واردات شانگهای که از روز گذشته آغاز به کار کرده است، گفت: علیرغم شیوع ویروس کرونا در چین، این کشور توانست با همت عمومی و مدیریت صحیح از این بحران گذر کند.

وی افزود: برگزاری چنین نمایشگاه بزرگی در موعد مقرر نه‌تنها نشان از کنترل این کشور بر ویروس کووید 19 دارد بلکه مبین این مطلب است که اقتصاد چین همچنان پویا و پیشتاز است و می‌خواهد از امتیازات اقتصادی کشورهای دیگر نیز بهره‌مند شود.

ترقی ترسیم یک کمربند اقتصادی و تسهیل دسترسی به بازارهای جهانی را از دیگر اهداف پکن در راه‌اندازی نمایشگاه واردات 2020 دانسته و تصریح کرد: دولت چین با تدوین برنامه‌های مختلف اقتصادی در جهت تأمین منافع ملی خود است و در این مسیر ضمن تعامل و مذاکره با کشورهای مختلف، سیاست برد ـ برد را مدنظر دارد.

عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه، درباره حضور ایران در بازار دو تریلیون دلاری که رئیس‌جمهور چین در آئین افتتاحیه به آن اشاره کرد، گفت: خوشبختانه ایران همواره فرصت حضور در بازار چین را داشته و مطمئناً با همراهی این کشور می‌توانیم بسیاری از مشکلات اقتصادی موجود را حل کنیم اما متأسفانه دولت اقبال زیادی به تعامل اقتصادی با چین ندارد و امکانات لازم برای این امر را در اختیار بخش خصوصی قرار نمی‌دهد.

وی در ادامه افزود: دولت به‌جای حمایت، سنگ‌اندازی هم کرده و همین امر باعث شده ما نتوانیم از این فرصت برای توسعه اقتصادی استفاده کنیم تا حدی که سال گذشته تنها 15 موسسه ایرانی امکان حضور در این بازار بزرگ بین‌المللی را یافتند این در حالی است که طبق تجربه، چینی‌ها علاقه‌مند به کالاها و محصولات ایرانی نظیر فرش، خشکبار و خاویار هستند و از آن استقبال می‌کنند.

ترقی عدم تمایل دولت به برقراری رابطه اقتصادی با چین را باعث عقب‌ماندگی عنوان و در تشریح آن اظهار کرد: چین در حال حاضر قدرت اول اقتصاد در دنیاست و همین‌طور که همگان دیدند، سیاست‌های ترامپ در تقابل با چین به ضرر آمریکا تمام شد و بدهی 11 تریلیون دلاری آمریکا به پکن مانع هرگونه عرض‌اندام آمریکا در مقابل چین است.

عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه با اشاره به سخنرانی افتتاحیه رئیس‌جمهور چین گفت: سیاست چین، توسعه اقتصادی در داخل و خارج است و سعی کرده برای تثبیت هژمونی اقتصادی خود، درهای اقتصادی‌اش را به روی همه ملت‌ها باز کند.

وی در پایان اظهار کرد: مطمنا راه‌اندازی نمایشگاه شانگهای گامی در عرصه سیاست برد ـ برد است و برپایی این فستیوال‌ها مطمنا توفیقات چین در عرصه اقتصادی را تسریع می‌بخشد.

شایان ذکر است، در سومین نمایشگاه بین‌المللی واردات شانگهای، ۲۸ شرکت ایرانی در چهار بخش فناوری و شرکت‌های دانش‌بنیان، فرش، صنایع‌دستی، خشکبار و مواد غذایی و فرهنگی شرکت کرده‌اند که نسبت به سال گذشته افزایش ۱۰۰ درصدی را نشان می‌دهد.

گفتنی است، سومین نمایشگاه بین‌المللی واردات شانگهای از تاریخ ۵ تا ۱۰ نوامبر ۲۰۲۰ (۱۵ تا ۲۰ آبان) در شهر شانگهای برگزار می‌شود.

«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: