پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۳۶۹۴۷
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۵
در حاشیه سومین نمایشگاه بین المللی واردات چین، فعالیت های مرتبط با فروش آنلاین کالاها نیز اجرایی شد و تنها با اجرای دو برنامه پخش زنده، درآمد حاصل از فروش آنلاین کالا از کشورهای ایتالیا، روسیه، آلمان و فرانسه به مبلغی معادل 140 میلیون یوان (معادل حدودا 2 میلیارد دلار) رسید که بسیاری از تاجران خارجی را شگفت زده کرد.

«آندری دنیسوف» سفیر روسیه در چین ضمن قدردانی از اجرای روش توزیع و فروش آنلاین کالا، تاکید کرد که این روش جدید فروش باعث می شود که مصرف کنندگان بیشتری با کالاهای تولیدی روسیه آشنایی پیدا کنند.

«رافائل دکارت» سفیر اسپانیا در چین نیز با حضور در استودیو پخش زنده، شخصا اجرای برنامه فروش آنلاین محصولات تولیدی اسپانیا را بر عهده گرفت.

اجرای برنامه های پخش زنده با هدف فروش آنلاین کالا، یک روش جدید تبلیغات و فروش در چین محسوب می شود؛ این روش فروش به ویژه بعد از شیوع ویروس کرونا، به صورتی همه جانبه رواج پیدا کرده است.

بر اساس گزارش اخیر شرکت نیلسن (The Nielsen Company)، که یک مؤسسه معتبر در زمینه تحقیقات بازار در سطح جهان محسوب می شود، اینطور پیش بینی شده است که حجم تجارت الکترونیک در چین از طریق روش پخش های زنده و فروش آنلاین کالا در سال 2020 میلادی به رقمی معادل 961 میلیارد یوان (حدود 137 میلیارد دلار) برسد که این رقم معادل 10 درصد از کل حجم تجارت الکترونیکی چین را تشکیل خواهد داد.

بر اساس این پیش بینی ها، مخاطبان این برنامه های پخش زنده فروش کالا و تجارت الکترونیک در چین در سال جاری میلادی به 265 میلیون نفر خواهد رسید.

رونق بازار فروش آنلاین با اجرای برنامه های پخش زنده در چین استقامت و کیفیت عالی رشد اقتصادی این کشور را به تصویر می کشد؛ «قدرت مصرف» به عنوان یکی از 3 نیروی محرکه اصلی رشد اقتصادی در چین در طول سال های گذشته، به اولین عامل و نیروی محرکه رشد اقتصادی چین تبدیل شده است به طوری که سهم مصرف در تولید ناخالص داخلی چین در سال 2019 میلادی به 57.8 درصد رسید و انتظار می رود که این درصد در آینده افزایش داشته باشد.

بر اساس اظهارات مقامات عالیرتبه چینی، این کشور در طول 10 سال آینده اقدام به واردات کالا به ارزش 22 تریلیون دلار خواهد کرد.

بازار چین با داشتن جمعیت کل یک میلیارد و 400 میلیون نفری و 400 میلیون نفر با درآمد متوسط، جذابیت زیادی برای تاجران جهان به همراه داشته است که این امر نه تنها به تداوم رشد اقتصادی چین و بهبود کیفیت زندگی مردم این کشور کمک می کند بلکه رفاه بیشتری را برای مردم کل جهان به ارمغان خواهد آورد.

نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: