پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۳۷۰۸۱
تاریخ انتشار: ۲۵ آبان ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۴
در فضایی حماسی، رزمی و در عین حال غمگنانه؛
قطعه بی‌کلام «نوا» به آهنگسازی سالار ایوبی منتشر شده و در دسترس مخاطبان قرار گرفت.

به گزارش نای، قطعه هفت‌ضربی «نوا» با ریتم لنگ، قطعه‌ای سازی که ایوبی برای عود، سه‌تار و دف نوشته و ساخته است. این آهنگساز در گفتگوی کوتاهی عنوان کرد: در این قطعۀ بی‌کلام، فضایی حماسی، رزمی و در عین حال غمگنانه نهفته است که با اجرای نوازندگان این غم حماسی نمایان‌تر می‌شود.

وی افزود: شاید این حس برداشتی از نگاه من به موسیقی سنتی و ردیفی است که فکر می‌کنم همیشه مهجور است و مورد اجحاف. خیلی تعمدی خواسته‌ام که این قطعۀ بی‌کلام باشد؛ اگرچه پتانسیل آن را داشته که کلام و آواز بر آن بنشانیم؛ لیکن ترجیح داده‌ام که برای تأثیر ماندگارتر حماسه و رزم اثر تنها از سازهای مضرابی و کوبه‌ای استفاده کنیم. آواز نهفت که در قسمتی از این قطعه توسط عود اجرا می‌شود بیانگر مهجوریت و غم خنیاگرانیست که سال‌ها برای حفظ موسیقی تلاش کردند و خون دل خوردند و هیچگاه آنچنان که می‌بایست به تلاششان ارج ننهادند.

سالار ایوبی در معرفی نوازندگان و دیگر عوامل اثر گفت: ضمن آهنگسازی و تنظیم، نوازندگی عود را در این قطعه برعهده داشته‌ام و ستاره احمدی (سه‌تار)، شادی ابوالحسنی (سه‌تار)، کیان ایوبی (سه‌تار) و حسین رضایی‌نیا (دف) با هنرنمایی‌شان قطعه را به زیبایی اجرا کرده‌اند. همچنین صدابرداری را امید انصاری و عرفان کنعانی. میکس و مسترینگ امید نیک‌بین و امور گرافیکی را آقای جمشید محمدی انجام داده‌اند. ناگفته نماند که تمام عواید حاصل از فروش آنلاین این اثر به علاوه هزینه‌هایی که توسط اسپانسرهای دولتی استرالیا پرداخت شده به نفع کودکان و خانواده‌های کم‌بضاعت هزینه خواهد شد.

این آهنگساز همچنین عنوان کرد که درآمد حاصل از دیگر آثارش از جمله هرزاله، هاوار، مه‌رو و ماه که در گذشته توسط شرکت اپل عرضه شده‌اند را در امور خیریه مصرف می‌کند.

ایوبی در پایان صحبت‌هایش خاطرنشان کرد:  پروژه جدیدم ضبط ضربی‌های ردیف میرزاعبدالله در ماه‌های آینده با همین ترکیب سازی و همکاری همین هنرمندان است، ضبط این اثر در ماه‌های آینده  با همین ترکیب سازی و ارکستری در استرالیا انجام و در کتابخانه‌های آنلاین موسیقی استرالیا از‌جمله دانشگاه ملی استرالیا و دانشگاه موناش ملبورن قابل دسترسی خواهد بود.

«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: