پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۳۷۱۴۳
تاریخ انتشار: ۲۷ آبان ۱۳۹۹ - ۱۷:۱۲
بانک مرکزی ناگزیر از چاپ اسکناس جدید شد
انبار شدن تراول چک های ایرانی در افغانستان و عراق با هدف سود پس از کاهش آتی در قیمت دلار، بانک مرکزی را ناگزیر به چاپ تراول های جدید کرد.
به گزارش تحریریه، در عراق و افغانستان حجم قابل توجهی از تراول چک های ایرانی به خصوص 50 هزار تومانی دپو شده است که این فرآیند دپوسازی همچنان ادامه دارد، به طوریکه هر یک میلیون چک را تا 20 هزار تومان بالای قیمت نیز خریداری می کنند.

یقین فعالان اقتصادی برای کاهش قیمت دلار و تقویت ریال در ماههای پیش رو باعث ایجاد هجوم مردم دو کشور افغانستان و عراق برای دپو ریال با هدف استفاده از سود ناشی از سفته بازی شده است.

کمیاب شدن تراول در بازار باعث شد تا بانک مرکزی دست به کار شده و ضمن چاپ بیشتر تراول های 50 هزار تومانی، اقدام به چاپ تراول جدید 100 هزار تومانی کند تا خلا ناشی از خروج اسکناس ریال را پر کرده باشد.

اقتصاددانان مستقل پیش بینی می کنند که ریال ایران تا مرز دو برابر نسبت به قله 33 هزار تومانی در 8 ماه آینده افزایش برابری در برابر دلار آمریکا داشته باشد و این موضوع فرصت خوبی برای سفته بازان فراهم می کند.

به همین دلیل بخش عمده ای از مردم از بازار خارج شده و تقاضای خود را برای خرید کالاهای مصرفی بادوام و کالاهای سرمایه ای به ماههای پیش رو موکول کرده اند.
«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: