پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۳۷۱۸۶
تاریخ انتشار: ۲۹ آبان ۱۳۹۹ - ۲۰:۲۱
اطلاعیه شماره یک قرارگاه عملیاتی مبارزه با کرونا؛
قرارگاه عملیاتی مبارزه با کرونا در اطلاعیه شماره یک خود، ضمن مرور اقدامات بعمل آمده در سه هفته اخیر، از آمادگی های کافی دستگاه‌های مختلف عضو قرارگاه برای اجرای طرح جدید محدودیت ها، به اقشار مختلف مردم اطمینان خاطر داد.
به گزارش گیتی آنلاین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، متن کامل اطلاعیه شماره یک قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مبارزه با کرونا بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم
اطلاعیه شماره یک قرارگاه عملیاتی مبارزه با کرونا

اکنون که با تاییدات الهی درآستانه اجرای طرح جامع مدیریت هوشمند محدودیت‌ها، متناسب با وضعیت و روند بیماری کووید ۱۹ در شهرهای کشور هستیم، لازم است ضمن اطمینان خاطر به اقشار مختلف مردم از آمادگی‌های کافی دستگاه‌های مختلف عضو قرارگاه برای اجرای طرح جدید، نکات ذیل برای مزید استحضار مردم عزیز و شریف ایران، عموم مخاطبان و اصحاب ارجمند رسانه اعلام شود:
۱- در طول ۹ ماه گذشته و از آغاز ورود بیماری به کشور تا پیش ازاین، اقدامات زیادی در راستای فاصله گذاری اجتماعی، آموزش، غربالگری، اقدامات بهداشتی و درمانی و فراهم آوردن زیرساخت سامانه‌های هوشمند مدیریت بیماری کرونا انجام گرفته است، اما روند افزایشی بیماری و مرگ و میر ناشی از آن، ضرورت اتخاذ تمهیدات تهاجمی، همه جانبه وهمگانی، برای مقابله با این بیماری را برای همگان آشکار و به گزینه ای اجتناب ناپذیرمبدل ساخته است. بر همین اساس، مردم، مسئولان و متخصصین مختلف کشور، اجرای اقدامات جدی و البته همه جانبه را مطالبه می کنند.
۲- در جهت پاسخ به این دغدغه ومطالبه مشترک مردمی و کارشناسی، در طول سه هفته اخیر، با پیشنهاد وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی پس از تشکیل قرارگاه عملیاتی مبارزه با کرونا، تلاش شد تا ضمن بررسی دقیقِ ظرفیت‌های قانونی مصوبات ستاد ملی مبارزه با کرونا، هفت محور اصلی برنامه جامع کنترل بیماری در کشور شامل تشدید پروتکل‌ها و نظارت‌ها، تست گسترده و هدفمند، بیماریابی فعال، ارتقای آموزش و اطلاع رسانی، حفاظت ازگروه های آسیب پذیر، تعیین محدودیت‌ها وتقویت درمان سرپایی،  به صورت نهادمند پیگیری و از همه دستگاه‌های عضو قرارگاه ومسئول در هر زمینه، گزارش گیری جدی به عمل آمده است.
۳- در همین مدت کوتاه همچنین، درجلسات مختلف ارتباط تصویری با استانداران، روسای دانشگاه های علوم پزشکی،۴۵۰ فرماندار و رئیس شبکه بهداشت و ۱۱۰۰ بخشدار، درسراسرکشور، دغدغه ها، موانع وپیشنهادات مدنظرتمامی عناصرفعال در مدیریت مبارزه با بیماری در سراسر کشور، مورد بررسی و تبادل نظر قرارگرفته است.
۴- در همین مدت؛ با پیگیری های بعمل آمده وبا تلاش وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و دیگر بخش‌های ذیربط، شاهد افزایش تعداد تست‌ها درگام اول به حدوداً ۴۰ هزار و در روزهای پیش رو، به یکصد هزارمورد در هر روز خواهیم بود که اگرچه این اقدام موجب افزایش آمار مبتلایان شناسایی شده خواهد بود، لیکن در عوض با شناسایی بیماران در مراحل اولیه بیماری، به تدریج از تعداد مرگ و میر ناشی ازبیماری خواهد کاست. ان شاا...
۵- قرارگاه همچنین، با بررسی دقیق طرح غربالگری محله محور و ارزیابی گزارش اجرای آزمایشی آن در استان کرمانشاه، در جهت کاهش مشکلات و ارتقای اثرگذاری آن تلاش نموده و این طرح که در اجرای برنامه شناسایی فعال بیماران، تسهیل روند قرنطینه بیماران، کاهش روند بستری بیماران در مراکز درمان و نهایتاً تحقق روند کاهشی مرگ و میرهای ناشی از ابتلای افراد به کرونا، طراحی شده است، با کمک و نقش آفرینی سازمان بسیج مستضعفین، جمعیت هلال احمر، سازمان گ‌های مردم نهاد وکادر بهداشت و درمان از روز شنبه، به مرور در مناطق مختلف کشور اجراء می شود.
۶- همچنین، به عنوان یک محور از هفت محور اصلی برنامه جامع مدیریت بیماری در کشور، برای اعمال محدودیت های مؤثر در کشور، با هدف تحقق معنادار فاصله گذاری اجتماعی، طرح پیشنهادی از سوی کمیته امنیتی انتظامی ستاد ملی مستقر در وزارت کشور، در تبادل نظربا ستاد، مورد بررسی نهائی قرار گرفت و پس از کنکاش وبررسی‌های بسیار، نهایتاً، با تصویب جزئیات طرح در تعامل با دستگاه‌های مجری، طرح جامع مدیریت هوشمند محدودیت‌ها، متناسب با وضعیت و روند بیماری کووید ۱۹ در شهرهای کشور، آماده اجراء گردیده است.
۷- زمان آغاز اجراي طرح جدید محدودیت ها، از دقائق نخست بامداد روز شنبه اول آذرماه سال ۱۳۹۹ است و هر چند فعلاً مدت دو هفته برای اجرای آن اعلام شده، اما در عمل متناسب با روند و وضعیت شیوع و بروز بیماری در شهرها، که گزارش‌های تخصصی وزارت بهداشت، درمان وآموزش پزشکی، مبنای تشخیص آن خواهد بود، طول دوره اعمال محدودیت‌ها پس از دو هفته نخست، استمرار، تغییر و یا کاهش خواهد یافت.
۸- از آنجا که محدودیت‌های وضع شده به تصویب ستاد ملی کرونا رسیده و مصوبات این ستاد با اذن مقام معظم رهبری(مدظله العالی)، معادل مصوبات شورای عالی امنیت ملی است، مقررات وضع شده در حکم قانون است و ضمن آنکه عموم مسئولان و مردم موظف به تبعیت از آن هستند، همه دستگاه‌های اجرایی نیز باید نهایت تلاش خود را در اجراء وتحقق عملی آن بکار بندند. بر همین اساس، اجرای محدودیت‌ها مشمول همه دستگاه‌های کشور در هرسه قوه مجریه، مقننه و مجریه خواهد بود.
۹- عملکرد همه مردم، مسئولان ودستگاه ها در اجرای این طرح، که تنها هدف آن صیانت ازسلامت جامعه وپیشگیری ازقربانی شدن تعداد بیشتری از هموطنان عزیزمان در اثر بیماری کرونا است، دقیقا رصد  می شود و روند اجرای آن به استحضار ملت شریف ایران خواهد رسید.
۱۰- در کنار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، به ‌عنوان رکن مهم اجرایی و عملیاتی برنامه مبارزه با کرونا که همه بخش های مختلف کشور درخدمت آن هستند و همچنین رسانه‌ها و در رأس آنها سازمان صدا و سیما که نقش بی بدیلی در اجماع سازی، اقناع و همراهی افکار عمومی را بر عهده دارند، مردم شریف ایران، رکن اصلی در تحقق اهداف مورد نظر قرارگاه عملیاتی مبارزه با کرونا را در راستای طرد و ریشه کنی این بیماری از خانه وکاشانه خود ومیهن عزیز اسلامی می‌باشند.
۱۱- تنها و تنها با رعایت حداکثری همه مقررات و ملاحظات مبارزه با بیماری کرونا ازسوی مردم است که می‌توان بیماری کرونا را کنترل و امیدوار بود که با تحقق ۷ محور به هم پیوسته برنامه جامع مبارزه با بیماری و از جمله اجرای محدودیت‌های جدید، بیماری را در زمان بندی مناسبی مهار کنیم و در این مرحله، ظرف سه تا چهار هفته، اولین طلیعه های نتایج فداکاری ها و همدلی های عمومی مردم را شاهد باشیم. درخواست صمیمانه ومصرانه قرارگاه از همه مردم صبور و بصیر این است که بدقت مراقب خود، خانواده خویش و اطرافیان خود باشند و به علاوه با اجرای مقررات بهداشتی و رعایت محدودیت‌ها، از سلامت جامعه خود صیانت نمایند.
۱۲- درمراحل پیش رو؛ متناسب با روند اجرای برنامه های مبارزه با کرونا، اطلاعات مورد نیاز از طریق اطلاعیه های قرارگاه عملیاتی مبارزه با کرونا وحسب ضرورت اطلاعیه های کمیته های تابعه ستاد ملی،    به استحضارخواهد رسید.
درپایان با ابراز مراتب سپاس و احترام به فرد فرد اعضای کادربهداشت و درمان کشور که در خط مقدم مبارزه با کرونا درحال جانفشانی هستند، از محضر پروردگار قادر متعال، صحت وسلامت و بهروزی همه این عزیزان، علو درجات شهدای سلامت، شفای عاجل وکامل مبتلایان والتیام آلام خانواده های قربانیان ویروس منحوس کرونا را مسألت داریم.

پنج شنبه ۲۹ آبان ماه ۱۳۹۹
کمیته اطلاع رسانی قرارگاه عملیاتی مبارزه با کرونا
انتهای پیام/
«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:اکرم سادات حسینی شبستری
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: