پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۳۷۱۹۷
تاریخ انتشار: ۳۰ آبان ۱۳۹۹ - ۱۹:۳۸
با تلاش نیروهای آتش‌نشانی
مسئول آتش‌نشانی شهرداری لشت‌نشا از آتش‌سوزی چند باب مغازه واقع در خیابان شریعتی شهر لشت‌نشا خبر داد و افزود: با حضور به موقع و تلاش و از جان گذشتگی نیروهای واحد آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری لشت‌نشا این حریق مهار شد و از گسترش آن به سایر مغازه‌ها جلوگیری به عمل آمد.

بهمن سلیم‌زاده، مسئول واحد آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری لشت‌نشا طی گفتگویی با پایگاه خبری-تحلیلی گیتی آنلاین در لشت‌نشا (استان گیلان) عنوان کرد: در ساعت ۱۰:۴۵ صبح روز جمعه، حادثه آتش‌سوزی چند باب مغازه واقع در خیابان شریعتی شهر لشت‌نشا از سوی شهروندان به واحد آتش‌نشانی لشت‌نشا اطلاع‌رسانی شد. پس از اعلام حریق، واحد آتش‌نشانی، نظر به اهمیت موضوع، بلافاصله دست به کار شد و اکیپی را با تجهیزات لازمِ در دسترس، به محل آتش سوزی گسیل ساخت. اکیپ مورد نظر با حضور به موقع و البته با توجه به وضعیت خاص حریق با شهامت و از جان گذشتگی موفق به مهار آتش و ممانعت از نشر و سرایت حریق به سایر مغازه‌ها گردید.


سلیم زاده اضافه کرد: همان طور که از اظهار نظر شهروندان و فیلم‌ها و تصاویر دریافتی مشخص است، چنانچه تلاش، شهامت و از جان گذشتگی پرسنل و نیروهای آتش‌نشانی شهرداری لشت‌نشا نبود قطعا تعداد قابل توجهی از مغازه‌های همجوار که به یکدیگر متصل و بعضا سقف شماری از آنها بسیار قدیمی و فرسوده بود، طعمه حریق می‌شد. 

وی افزود: این آتش‌سوزی اساسا از یک مغازه (گیم نت) آغاز شد و در کل چهار باب مغازه را متاثر ساخت. اعلام علت حریق نیز اگر چه تا حدودی مشخص شده است ولی جهت بررسی بیشتر و اظهار نظر قطعی به زمانی دیگر موکول گردیده است.

وی ادامه داد: آنچه در این میان جلب توجه می‌کند، آن است که در این عملیات، آتش‌نشانان داوطلب نیز در اولین تجربه خود در مبحث کار عملی حضور یافتند و به گونه‌ای کنترل شده و غیرمستقیم با آتش‌نشانان به همکاری پرداختند.

سلیم‌زاده ضمن تشکر از زحمات پرسنل شهرداری لشت‌نشا به ویژه پرسنل واحد آتش‌نشانی تاکید کرد: در اینجا شایسته است از تلاش‌های شهردار لشت نشا در جهت ارتقاء واحد آتش نشانی سپاسگزاری کنم چرا که طی این سال‌ها با برنامه‌ریزی درست، پیگیری‌های مستمر و عنایات ویژه خود واحد آتش‌نشانی لشت‌نشا را به چنان جایگاهی رسانده که کمتر شهروندی است از عملکرد مثبت این مجموعه راضی نباشد. یقینا واحد آتش‌نشانی لشت‌نشا در دوره سید حسن میرهاشمی، شهردار لشت‌نشا و کلا در دوره شورای پنجم در بهترین ادوار خود به سر می برد و چنانچه منصفانه به قضاوت بنشینیم این امر بر کسی پوشیده نیست. ما نیز همواره با تمامی توان آماده خدمت‌ به مردم شریف لشت‌نشا می‌باشیم.

مسئول آتش نشانی شهرداری لشت نشا در انتها توصیه کرد: یکی از مهمترین نیازها و شاخصه‌های مربوط به طراحی ساختمان، تامین ایمنی در برابر آتش است. به منظور ایجاد ساختاری مقاوم در برابر حریق، نصب دیوار آتش بر، برای چنین ساختمان‌هایی که به یکدیگر متصل هستند و به علاوه، بازدیدهای دوره‌ای از مقوله سیم کشی ساختمان از الزامات می‌باشد. ضمن اینکه نباید از نصب کاشف‌های حریق برای چنین اماکنی غفلت ورزید.«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: