پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۳۷۲۵۷
تاریخ انتشار: ۰۳ آذر ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۹
با محوریت نهج‌البلاغه؛
فراخوان رویداد نمایشنامه‌نویسی «راه روشن» با محوریت نهج‌البلاغه و به منظور انعکاس اندیشه‌های بلند علوی و آموزه‌های گرانقدر امام علی‌(ع) در ادبیات نمایشی، منتشر شد.
رویداد نمایشنامه‌نویسی «راه روشن» با محوریت کتاب شریف «نهج‌البلاغه» به منظور انعکاس اندیشه‌های بلند علوی و آموزه‌های گرانقدر امام علی‌(ع) در ادبیات نمایشی به همت این اداره‌کل و انجمن هنرهای نمایشی ایران برگزار می‌شود.
 
متقاضیان  در مرحله نخست ضروری است طرح و ایده نمایشنامه خود را به صورت مبسوط  در بخش ویژه رویداد «راه روشن» بر روی تارنمای ایران‌تئاتر به نشانی http//:theater.ir  بارگذاری کرده، فرم ویژه تقاضای حضور را تکمیل نموده و کد رهگیری دریافت کنند.

هیئت انتخاب پس از مطالعه و ارزیابی طرح‌های رسیده، آن دسته از طرح‌های نمایشی را که در راستای اهداف برگزاری، مطابق با مضامین و رویکردهای این رویداد هنری و برخوردار از ظرفیت تبدیل شدن به نمایشنامه باشد انتخاب و معرفی می‌کند.

سپس صاحبان طرح‌های معرفی شده فرآیند تبدیل طرح به نمایشنامه را طی کرده و اثر کامل خود را جهت ارزیابی نهایی مجددا بر روی تارنمای ایران‌تئاتر بارگذاری خواهند کرد و در انتها آثار برگزیده در قالب مجموعه نمایشنامه توسط انتشارات نمایش منتشر خواهد  شد.

در این رویداد آثاری پذیرفته می‌شوند که تولید جدید محسوب شوند و تا پیش از این اجرایی از آن‌‌ها به صحنه نرفته باشد و در مسابقه نمایشنامه‌نویسی دیگری برگزیده نشده یا به چاپ نرسیده باشند.

مهلت تکمیل فرم تقاضا و بارگذاری طرح بر روی تارنمای ایران‌تئاتر تا ۲۰ دی‌ماه ۱۳۹۹ و زمان معرفی طرح‌های برگزیده ۱۱ بهمن‌ماه سال جاری است و برگزیدگان تا اول اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ فرصت دارند اثر کامل خود را ارائه دهند. 

دبیرخانه رویداد نمایشنامه‌نویسی «راه روشن» در تهران، خیابان حافظ، خیابان استاد شهریار، جنب تالار وحدت، اداره‌کل هنرهای نمایشی، ساختمان شماره ۲، دبیرخانه دائمی جشنواره‌ها با شماره تماس ۶۶۷۱۰۷۰۲-۰۲۱ قرار دارد.

نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: