پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۳۷۳۰۸
تاریخ انتشار: ۰۶ آذر ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۹
مدیر کل حفاظت محیط زیست استان لرستان از دستگیری یک متخلف زیست محیطی که اقدام به شکار یک راس قوچ وحشی در پناهگاه حیات وحش سفید کوه ازنا نموده بود؛ خبر داد.
مهرداد فتحی بیرانوند گفت: یگان حفاظت پناهگاه حیات وحش سفید کوه ازنا در یک اقدام ضربتی و حساب شده، یک  نفر شکارچی را که اقدام به شکار یک راس قوچ وحشی نموده بود، دستگیر کردند.

وی اظهار داشت: از این متخلف علاوه بر لاشه یک راس قوچ وحشی، یک قبضه اسلحه ساچمه زنی پنج تیر، یک قبضه اسلحه گلوله زنی برنو و چند عدد فشنگ کشف و ضبط شد.

مهرداد فتحی گفت: پرونده این شکارچی متخلف پس از تنظیم صورتجلسه اولیه جهت سیر مراحل قضایی به دادگستری ارجاع و ادوات کشف شده از آنها طبق ماده 14 قانون شکار وصید تا خاتمه رسیدگی و صدور حکم قطعی زیر نظر سازمان نگهداری خواهد شد.

 مدیر کل حفاظت محیط زیست استان لرستان ضمن هشدار به متخلفین زیست محیطی در خصوص عواقب هرگونه شکار و صید غیر مجاز و برخورد قاطعانه و بدون اغماض سازمان حفاظت محیط زیست و دستگاه قضا با این افراد، از همه دوستداران محیط زیست درخواست نمود هرگونه تخلف زیست محیطی را به سامانه 1540 اطلاع رسانی نمایند تا در اسرع وقت نسبت به پیگیری آن اقدام شود.
  
پناهگاه حیات وحش سفیدکوه ازنا با وسعتی حدود 24444 هکتار، منطقه ای زیبا با آب و هوای دلپذیر، دارای کوه های نسبتاً مرتفع و دره های عمیق، در شمال منطقه حفاظت شده اشترانکوه قرار گرفته که به دلیل همین ویژگی، دارای اقلیم متنوع شامل سرد کوهستانی در سفیدکوه کوچک و معتدل در سفیدکوه بزرگ می باشد. قوچ و میش وحشی از اصلی ترین پستانداران این منطقه به شمار می رود.
خبر : محمد نبی حسنوند
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: