پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۳۷۳۳۱
تاریخ انتشار: ۰۸ آذر ۱۳۹۹ - ۰۸:۳۵
مشترکان آب و فاضلاب در فصل سرما مراقب یخ زدگی کنتورها باشند و در صورت یخ زدگی لوله ها با 122 تماس بگیرند.


رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خوی  گفت: مشترکان آب و فاضلاب در فصل سرما مراقب یخ زدگی کنتورها باشند و در صورت یخ زدگی لوله ها با 122 تماس بگیرند.

به گزارش پایگاه خبری گیتی آنلاین از خوی، یداله سلطانی با اشاره به برودت هوا و یخبندان احتمال یخ زدگی کنتورهای آب اظهار کرد: برودت و سردی هوا ممکن است موجب یخ زدگی و ترکیدگی کنتور ، لوله ها و اتصالات آب و به تبع آن بروز مشکلات برای مشترکان شود که در این راستا افراد باید نسبت به پوشیدگی کنتور اقدام کنند.

 وی ادامه داد: مشترکان آب باید به ویژه در ساختمان های شمالی که کنتور آب در حیاط قرار دارد، کنتور را عایق بندی و با پارچه های پشمی بپوشانند تا احتمال یخ زدگی وجود نداشته باشد .

مدیرعامل شرکت  ادامه داد: باید لوله های آب منازلی که روکار است را مراقبت کرد و با عایق پشم شیشه مواظب کنتور و لوله ها باشند، زیرا در صورت یخ زدگی با مشکلاتی مواجه خواهند شد.

سلطانی با بیان اینکه اگر مشترکان دارای شیر آب در حیاط هستند باید از آن استفاده نکنند، افزود: در این صورت حتی سعی کنند آبی داخل شیر آب وارد نشود و لوله ها را نیز بپوشانند.

 وی با تاکید بر اینکه مشترکان می توانند در صورت یخ زدن لوله ها با 122 تماس بگیرند تا مأموران آبفا نسبت به باز کردن آن اقدام کنند، افزود: مشترکان نیز باید اطلاعات کافی را نسبت به یخ زدگی کنتور خود داشته باشند.

رئیس هیئت مدیره شرکت با بیان اینکه اطلاع رسانی به مشترکان از طریق بروشورها ، فضای مجازی و روزنامه ها صورت گیرد، بیان کرد: همچنین از طریق خدمات مشترکان و برگزاری نمایشگاه باید مردم را با نکات ایمنی آشنا کرد.

مدیرعامل شرکت یادآور شد: استفاده از کیسه های حاوی خاک اره، پوشال، پارچه، گونی و پشم شیشه در محفظه و محل استقرار کنتور آب از شیوه های موثر در مقابل یخ زدگی کنتور است و می توان از قطع طولانی مدت جریان آب در شبکه داخلی منزل و سایر اماکن جلوگیری کرد.

 وی با تاکید بر اینکه مشترکانی که انشعاب و کنتور آب آنها دچار یخ زدگی شده، هرگز از آب داغ به طور مستقیم برای یخ زدایی استفاده نکنند، تصریح کرد: این مسئله موجب ترکیدگی لوله و کنتور می شود.

نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: