پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۳۷۳۸۲
تاریخ انتشار: ۱۰ آذر ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۸
با معرفی 67 اثر؛
اسامی فیلم‌های بخش «مسابقه ملی» چهاردهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران «سینماحقیقت» در سه گروه مستندهای کوتاه، نیمه‌بلند و بلند اعلام شد. به گزارش روابط عمومی جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت، در بخش مسابقه ملی این دوره‌ی جشنواره 67 فیلم پذیرفته شدند که در قالب نمایش‌های برخط و از طریق پلت‌فرم‌های نمایش درخواستی به نمایش گذاشته می‌شوند.

اسامی فیلم‌ها و کارگردانان منتخب بخش «مسابقه ملی» سینماحقیقت به این شرح است:

*مستندهای کوتاه:

1- آق سو (عبدالله عزیزی)

2- آلوسان (محسن اسلام‌زاده)

3- باوه [پدر] (محسن کولیوندی)

4- برانازا [برادر خشکی‎ها] (علی اسدی)

5- پا به توپ (حدیث جان ‎بزرگی)

6- پریزاد (مهدی ایمانی شهمیری)

7- تجارتخانه بوشی (هادی نعمت‎الهی)

8- تنها نخواهم ماند (یاسر طالبی)

9- حاج ابوالقاسم قناد و پسران (مهرداد خاکی)

10- حلب دریا ندارد (میثم صبوحی)

11- خانجان (بابک طاهری)

12- درباره پدر درباره مرگ (فرهاد بهبهانی)

13- رویای آشفته (احسان نیکبخت)

14- زرافشون (مهدی رجبیان)

15- سارو (محمد عبداللهی)

16- سایه‌‏های کوتاه (محسن عسگری‎زاده)

17- سنجاقک‎های برکه‏‌ی خشک... (محمدصادق بکتاشیان)

18- شب‎ها در راه (حسن ملک‏ زاده)

19- فریاد بلوط (محسن سخاء)

20- کاکل (هادی ثابت شوکت‎آباد)

21- کامیون آبی (هادی آفریده)

22- کمی با من برقص (مصطفی امامی)

23- گاندو (تیمور قادری)

24- نی‎سان (محسن ظریفی‌‏پور)

25- وایو (پناه‌‏برخدا رضایی)

26- همیشه شب همیشه روز (یاسر خیر)

 

*مستندهای نیمه‌بلند:

27- آخرین نفس‌ها (فراز فداییان)

28- آناهید (حمیدرضا علیپور)

29- آوای شب دهم (سمیه کریمی)

30- امیدی ه (علی زهیری)

31- بازگشت دوباره (فرهاد ورهرام)

32- بر سر خاک (محسن خان‌جهانی)

33- بر کرانه های کاسپین (پژمان مظاهری‌پور)

34- به جهت یادگاری (سعید محسن صفوی‌فر)

35- به یک آن (مریم ایزدی)

36- چامون (آرمان قلی‌پور دشتکی)

37- چلچلای سفری (حسن جعفری)

38- در جستجوی زمان از دست رفته (محمدصادق سمیعی‌فر)

39- راه ناتمام «اصغر قندچی» (مصطفی رزاق‌کریمی)

40- رش او (رضا عباسی)

41- زخم قند (مهدی باقری)

42- شمع، گل، پروانه (محمدصادق بکتاشیان)

43- طاهر (امیرمسعود حسینی)

44- طلارودان (رضا مجلسی)

45- ف- ‌الف (فرشاد اکتسابی)

46- قطعه 19 (مسعود دهنوی)

47- کل فاطمه (مهدی زمانپور کیاسری)

48- مرغ آتش (حجت طاهری)

49- موسیقی زندگی من است (مهدی محمودی)

50- میر و مار (امین پاک‌ پرور)

51- هوبره (فتح‌ الله امیری، نیما عسکری)

 

*مستندهای ‌بلند:

52- آنجا سپیده‎‌دم (محسن جهانی، هاشم مسعودی)

53- آینه‌دار (پویان کاظمی)

54- انیمیشن ایرانی (مهرداد شیخان)

55- ایاقچی (محمدحسن دامن‎زن)

56- ایساتیس (علیرضا دهقان)

57- جاهای خالی پر شود (عطیه زارع ‎آرندی)

58- چشم ایرانی (ساسان فلاح‎فر)

59- خانه (افسانه سالاری)

60- داغ قره‎باغ (سینا حسین‌پور اصل)

61- در لباس سربازی (مهدی نقویان)

62- رویاهای خالکوبی شده (مهدی گنجی)

63- ساکنین طبقه بالای لاله‌‏زار (فریبا رئیسی)

64- کمیته (عبدالحسین بدرلو)

65- گزارش رمادی (علی‎محمد ذوالفقاری)

66- ناخدا دریایی (مازیار مشتاق ‎گوهری)

67- هجده هزارپا (مهدی شامحمدی)

*‌مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی سازمان امور سینمایی کشور، چهاردهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران «سینماحقیقت» را به دبیری محمد حمیدی مقدم، از 18 تا 25 آذرماه 99 و با توجه به شیوع جهانی بیماری کووید 19 بصورت مجازی و نمایش برخط (آنلاین) برگزار خواهد کرد.

نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: