پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۳۷۴۲۹
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۹ - ۲۰:۰۹
مصطفی رزاق کریمی از دبیر جشنواره درخواست کرد:
مصطفی رزاق کریمی کارگردان مستند «راه ناتمام» از دبیر چهاردهمین جشنواره سینماحقیقت درخواست کرد که این فیلم را از بخش فیلم های نیمه‌بلند مسابقه ملی خارج کنند و این اثر تنها در بخش کارآفرینی مورد داوری قرار گیرد.

به گزارش روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، مصطفی رزاق کریمی در توضیح درخواست خود از دبیر جشنواره سینماحقیقت پیرامون خروج فیلمش از بخش مسابقه ملی و داوری آن تنها در بخش کارآفرینی گفت: حدود یک سال قبل چند جلد کتاب از سوی اتاق بازرگانی و مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی پیرامون کارآفرینانی که در ایران حضور داشته‌اند در اختیار من و دیگر فیلمسازان قرار داده شد تا سوژه ای برای ساخت مستند از میان آن ها انتخاب کنیم.

وی افزود: زندگی اصغر قندچی به عنوان آهنگری که از میدان قزوین آغاز به کار کرده برای من جالب بود. پیشنهاد ساخت مستندی درباره این فرد را دادم و گفتند که پیش از این مستندی از زندگی قندچی ساخته شده است من هم توضیح دادم که جای خوشنودی است که دوستان به زندگی این شخص اهمیت داده‌اند من هم می خواهم از زاویه خود به این قصه نگاه کنم.

این مستندساز با اشاره به شرایط دشوار ساخت «راه ناتمام» اظهار کرد:  این فیلم طی یک سال در شرایطی سخت ساخته شد و آدرس من برای ساخت آن، کارآفرینی بود. زمانی که در جشنواره اعلام کردند که این فیلم در بخش مسابقه ملی و کارآفرینی انتخاب شده است من بدون هرگونه تردید تصمیم گرفتم این فیلم تنها در بخش کارآفرینی حضور داشته باشد.

وی ادامه داد: این موضوع که هیات انتخاب هر دو بخش فیلم را دیده و برای حضور در بخش مسابقه ملی هم انتخاب کرده اند باعث خرسندی است اما دغدغه من پرداختن به مشکلات و موانع رشد اقتصادی و کارآفرینی بوده و به همین دلیل می خواستم «راه ناتمام» تنها در بخش کارآفرینی که از ابتدا مدنظر من بوده حضور داشته باشد.

رزاق کریمی با ابراز خرسندی از پیشرفت های اخیر سینمای مستند برای تمامی مستندسازان آرزوی موفقیت کرد.

وی در خصوص هدفش از ساخت این مستند گفت: اصغر قندچی در مجموعه معاصر ما فرد مهمی است و قصد داشتم در «راه ناتمام» نگاهی به دوران کارآفرینی معاصر و نقد آن داشته باشم که در آن چه اتفاقاتی رخ داده است. موضوع مهم برای من تماشای این فیلم توسط مسوولان است نه به عنوان یک فیلم صنعتی بلکه به عنوان فیلمی که مشکلات حوزه کارآفرینی در آن بیان شده است. در این مستند هشدارهایی داده می شود که دوستان بدانند کارآفرینی چه اهمیتی دارد و چه نگرانی هایی در آن وجود دارد.

نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: