پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۳۷۴۵۲
تاریخ انتشار: ۱۵ آذر ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۲
در چهاردهمین دوره جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت به نمایش گذاشته می‌شود؛
مستند بلند «یک تونل» تولید سال 2019 کشورهای گرجستان و آلمان به کارگردانی «نینو اُریونیکیدزه و وانو آرسنیشویلی»، در بخش «بهترین‌های جهان مستند» چهاردهمین دوره جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت به نمایش گذاشته می‌شود.

به گزارش روابط عمومی جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت، در خلاصه موضوع این فیلم مستند 90 دقیقه‌ای می‌خوانیم: «کارگران مشغول کار تعریض خط راه‌آهنی در یک روستای دورافتاده‌ی واقع در رشته کوه‌های گرجستان هستند تا یک جاده ابریشم جدید از آن عبور کرد؛ اما پیش از آن که این ارتباط سریع میان چین و اروپا به جایی برسد، باید یک تونل حفر شود؛ تونلی که از کوهی عبور می‌کند که مراتع و مزارع روستاییان در آنجا قرار گرفته است...»

«نینو اُریونیکیدزه» و «وانو آرسنیشویلی» دو مستندساز گرجی، به شکل مشترک نویسندگی، فیلمبرداری، کارگردانی، تدوین و تهیه مستند «یک تونل» A Tunnel را برعهده داشتند.

این فیلم تولید Artefact Production است و پیشتر در جشنواره‌های «ایدفا» هلند، لایپزیگ آلمان، داک.فست مونیخ، ترنتو ایتالیا، حقوق بشر Docudays آمریکا، ادینبورگ، EurasiaDoc، هنگ‌کنگ و... به نمایش گذاشته شده است.

*‌مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی سازمان امور سینمایی کشور، چهاردهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران «سینماحقیقت» را به دبیری محمد حمیدی مقدم، از 25 آذر تا 2 دی‌ماه 99 و با توجه به شیوع جهانی بیماری کووید 19 بصورت مجازی و نمایش برخط (آنلاین) برگزار خواهد کرد.

نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: