پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۳۷۷۴۹
تاریخ انتشار: ۲۹ آذر ۱۳۹۹ - ۰۸:۰۹
مدیر مسئول انجمن فرهنگی ناشران آموزشی به بیان جزئیات اهم برنامه‌ها و فعالیت‌های انجام شده در هفته کتاب پرداخت.
به گزارش گیتی آنلاین به نقل از پانا، امین آصفی با بیان جزئیات برنامه‌هایی که در هفته کتاب برگزار شد گفت: در این دوره از هفته کتاب با توجه به محدودیت‌های ناشی از کرونا در برنامه‌ها تغییر اجرایی خاصی داشتیم اما نتوانستیم برنامه‌های جدید و متنوعی را با کیفیت بیشتری اجرا کنیم.

وی یکی از برنامه‌هایی را که اجرا شد اهدای کتاب به مدارس، کتابخانه‌ها و افراد کم بضاعت در مناطق محروم و کم برخوردار دانست و افزود: حدود ۱۰ هزار جلد کتاب از ناشران متعدد و در پایه‌های درسی مختلف به کتابخانه‌ها ارسال شد و حدود ۱۵۰ کتابخانه که اکثریت آنها کتابخانه‌های مدارس مناطق محروم بود تجهیز شدند.

آصفی بیان کرد که این کتابخانه‌ها در حدود ۲۰ استان کشور که همگی محروم بودند از جمله استان‌های سیستان و بلوچستان، کردستان، کرمان و استان‌های جنوبی و شرقی تجهیز شدند.

مدیر مسئول انجمن فرهنگی ناشران آموزشی اشاره کرد: همکاری مشترک ما امسال با یونسکو به جهت اهدای کتاب‌ها بود و 60 کتابخانه مدارسی که از سوی شرکت میهن ساخته شده بود تجهیز و از آن رونمایی شد. همچنین امسال ما 2 برنامه تجلیل داشتیم؛ یک تجلیل از پیشکسوتان و بزرگان صنعت نشر و آموزش کشور و دیگری تجلیل از تمام خادمان و دست‌اندرکاران آموزش و نشر کشور.

وی با بیان اینکه حدود ۲۰۰ ناشر و کتابفروش در سراسر کشور با اهدای لوح تقدیر، مجله و بن کتاب تجلیل شدند ادامه داد: برنامه دیگر ما در این هفته تهیه مجله ویژه هفته کتاب بود که قرار است تمام اطلاعات و برنامه‌هایی که در این هفته از سوی انجمن اجرا شده توسط ناشران عضو به صورت مجله‌ای جمع آوری و تهیه شود تا در اختیار عموم همکاران و فرهنگ دوستان قرار گیرد.

آصفی گفت: بحث دیگری که داشتیم بحث رونمایی از کتاب نوجوانان و جوانان دهه ۷۰ تا ۹۰ بود که اجرا کردیم و برنامه‌های بسیار خوبی بود که توانست با تولید و سپس رونمایی این کتاب‌ها از چاپ و تالیف کتب ناشران حمایت کند.

مدیر مسئول انجمن فرهنگی ناشران آموزشی بیان کرد: در این هفته تدارک شروع نمایشگاه مجازی را برای ناشران و کتابفروشان آغاز کردیم که این خبر خوبی هم برای ناشران، کتابفروشان و هم برای خریداران و دانش‌آموزان عزیز است تا بتوانند کتاب را با روش‌های مجازی، ارزان و مستقیم تهیه کنند.

وی اضافه کرد که محدودیت‌های کرونایی باعث نشد که برنامه‌ها را کم کنیم و از کیفیت آنها بکاهیم بلکه شیوه و روش اجرای آنان تغییر کرد. امیدوارم هرچه سریعتر این بیماری ازبین برود تا بتوانیم برنامه‌های قوی تر و جذاب تری را اجرا کنیم.

آصفی افزود: هفته کتاب باید فرصتی برای تجلیل کتاب و دست اندرکاران کتاب و جمع بندی امور مربوط به کتاب باشد اما فرهنگ‌سازی کتاب و کتابخوانی باید در تمام روزهای سال اجرا شود و مردم و اقشار مختلف جامعه به کتاب و کتابخوانی ترغیب شوند.

«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:مریم احمدی
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: