پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۳۷۷۵۸
تاریخ انتشار: ۲۹ آذر ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۸
گیتی آنلاین - کرمانشاه - معاون فرهنگی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه روز شنبه در آیین تجلیل از پیشکسوتان صنعت چاپ و نشر استان که در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کرمانشاه برگزار شد، افزود: مراحل اداری صدور مجوز برای ۱۲ چاپخانه دیگر در حال انجام است و به زودی این تعداد هم فعالیت خود را در استان شروع می‌کنند.
به گزارش گیتی آنلاین از کرمانشاه  مظفر تیموری روز شنبه در آیین تجلیل از پیشکسوتان صنعت چاپ و نشر استان که در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کرمانشاه برگزار شد، افزود: مراحل اداری صدور مجوز برای ۱۲ چاپخانه دیگر در حال انجام است و به زودی این تعداد هم فعالیت خود را در استان شروع می‌کنند.
وی با اشاره به اینکه کرونا بسیاری از فعالیت‌های فرهنگی و هنری استان را به تعطیلی کشانده است، اظهار داشت: برای حمایت از فعالان صنعت چاپ ۴۵ متقاضی را برای دریافت تسهیلات ارزان قیمت به بانک معرفی کردیم که در نهایت ۳۹ نفر از آنها موفق به دریافت این تسهیلات شدند.
تیموری افزود: قرار بود تجلیل از فعالان صنعت چاپ و نشر استان خیلی زودتر انجام شود اما به دلیل شیوع کرونا برگزار نشد و امروز و فردا هم در همه شهرستان‌های استان این آیین برگزار می‌شود.
یکی از پیشکسوتان عرصه چاپ و نشر استان کرمانشاه هم به نمایندگی از همکاران خود در این جلسه گفت: در این شرایط سخت کرونایی بیم آن داریم که نتوانیم به کار خود ادامه دهیم کما اینکه در این مدت ۲ چاپخانه قدیمی کرمانشاه به دلیل مشکلات مالی تعطیل شد.
شمس ادامه داد: چاپخانه‌های قم از سهمیه کاغذ و مقوا استفاده می‌کنند و ما این شرایط را نداریم و مجبوریم سفارشات چاپی خود را به قم بفرستیم و آنها با نصف قیمت کار را انجام می‌دهند.
وی در پایان گفت: حدود ۲ سال است مجبوریم طوری کار کنیم تا فقط بتوانیم حقوق پرسنل خود را پرداخت کنیم و نیروها را تعدیل نکنیم بنابراین امیدواریم وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی حمایت‌های لازم را انجام دهند تا بتوانیم این دوران را هم سپری کنیم.
در پایان این مراسم از خانواده مرحوم کامران سوهانی به پاس سال ها تلاش در عرصه چاپ و همچنین از چند تن از فعالان حوزه چاپ و نشر کرمانشاه تقدیر شد.
«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:محمد حقیقتی راد
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: