پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۳۷۹۷۸
تاریخ انتشار: ۰۹ دی ۱۳۹۹ - ۱۷:۴۷
عبدالباری عطوان:
عبدالباری عطوان معتقد است که ترامپ پس از شکست در انتخابات به هر دری حتی حمله به ایران و اعلام حکومت نظامی می زند تا قدرت را واگذار نکند.
به گزارش تحریریه، «عبدالباری عطوان» تحلیلگر سرشناس جهان عرب و سردبیر روزنامه الکترونیکی «رای الیوم» طی اظهاراتی در «یوتیوب» گفت: تحولات خطرناکی در حال رقم خوردن است و اوضاع پرتنش است. همان اتفاقاتی که در زمان حمله به عراق در سال 2003 رخ داد اکنون در حال رخ دادن است. شناورها، ناوبرها و رزمناوهای آمریکایی در حال سرازیر شدن به منطقه خلیج فارس هستند. زیر دریایی آمریکایی «اس اس جورجیا» وارد منطقه خلیج فارس می‌شود.

 ترامپ دیوانه نیست، بلکه شکست خورده است. ترامپ به دنبال این است که برای ماه آینده که قرار است «جوبایدن» امور را در دست گیرد همه برگه‌ها را به هم ریزد. موضوع خطرناک این است که احتمال دارد ترامپ اعلام حکومت نظامی کند و ارتش وارد خیابان‌های آمریکا شود. او این موضوع را با مشاوران خود در کاخ سفید بررسی کرده و اعلام کرده است قصد دارد حکومت نظامی اعلام کند تا مانع از رسیدن بایدن به کاخ سفید شود. او می‌گوید من پیروز شده‌ام. او از واگذار کردن قدرت امتناع دارد و 74 میلیون نژادپرست هم با رای دادن به وی پشتیبان وی و حامی جنگ‌افروزی هستند.

وی تحویل قدرت را شکستی بزرگ برای خود قلمداد می‌کند و زیر بار این موضوع نمی‌رود. او به بهانه‌های مختلف تلاش می‌کند قدرت را واگذار نکند. یکی از این بهانه‌ها، ایران است. او با این ماجراجویی و حتی از تلاش ایران برای انتقام ترور سردار حاج «قاسم سلیمانی» یا فاصله گرفته ایران از تعهدات هسته‌ای و آغاز غنی‌سازی در سطح 20 درصد و یا حمله‌های سایبری که اخیرا نهادهای آمریکا را هدف قرار داد به عنوان بهانه‌ای استفاده می‌کند. ترامپ مانند پلنگ، زخمی شده است و به هر دری می‌زند تا در قدرت باقی بماند. طرفداران وی هم آماده هستند تا آمریکا را ویران و تجزیه کنند. اکنون نتانیاهو به عنوان همپیمان وی در بحران گرفتار شده است و اگر امور به طور طبیعی پیش رود او در انتخابات آینده شکست خواهد خورد و مانند ترامپ قدرت را از دست خواهد داد.

پیامدهای هرگونه ماجراجویی علیه ایران

عطوان افزود: طبعا اگر ایران را هدف قرار دهند ایران هم واکنش نشان خواهد داد و این کشور دست بسته نیست. اگر چنین اتفاقی رخ دهد واکنش‌های ایران سبب خواهد شد که کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس از تشنگی نابود شوند. 85 درصد از آب‌های آشامیدنی کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس از طریق مراکز آب شیرین‌کنی که در حاشیه جنوبی خلیج فارس مستقر هستند تامین می‌شود و اگر ایران هدف قرار گیرد همه این مراکز تعطیل خواهد شد و میلیون‌ها تن از شهروندان و کارگران این کشور آب آشامیدنی نخواهند داشت. همچنین ایران پایگاه‌های آمریکا در قطر و عربستان را هدف قرار خواهد داد. 13 هزار نیروهای آمریکایی در پایگاه «العدید» قطر و 5 هزار نیروی آمریکایی هم در پایگاه «امیر سطان» آمریکا در عربستان و حتی حدود 5 هزار نیروی آمریکایی در عراق هم هدف قرار خواهند گرفت. ایران، حزب الله، الحشد الشعبی، حماس و گروه جهاد اسلامی هم وارد عمل خواهند شد. بنابراین به نظر می‌رسد ترامپ آماده است که همه جهان را برای ادامه حضور خود در کاخ سفید به آتش بکشد.

پایان/
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: