پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۳۸۰۱۸
تاریخ انتشار: ۱۲ دی ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۵
در آستانه سال 2021 میلادی، شی جین پینگ رییس جمهوری خلق چین از طریق رایو و تلویزیون مرکزی چین و شبکه اینترنت، پیام تبریک سال نو خود را منتشر کرد و سال نوی میلادی را به مردم همه کشورهای جهان تبریک گفت.

در آستانه سال 2021 میلادی، شی جین پینگ رییس جمهوری خلق چین از طریق رایو و تلویزیون مرکزی چین و شبکه اینترنت، پیام تبریک سال نو خود را منتشر کرد و سال نوی میلادی را به مردم همه کشورهای جهان تبریک گفت.

پیام سال نو شی جین پینگ رییس جمهوری خلق چین_fororder_1609413354437_555

رفقا، دوستان، خانمها، آقایان

درود به همه! سال 2021 فرامیرسد. من از پکن  برای همه در سال نو آرزوی نیکی و سعادت میکنم

سال 2020 سالی بسیار غیرعادی بود. در برابر همه گیری ناگهانی کروناویرس جدید، ما با ایده «اول مردم، اول زندگی» عشق فراگیر انسانی را تشریح کردیم و با همت و سختکوشی و استقامت حماسه مبارزه با کرونا را نگاشتیم. ما در روزهای سختی، راهپیمایی به سمت معکوس کردیم، با مقاومت و ایستادگی خستگی ناپذیر، مسؤولیت سهیم شدن در دشواریها را بر عهده گرفتیم. از فداکاریها و شجاعتها تحت تاثیر عمیق قرار گرفتیم. از فرشته های سفیدپوش، یعنی پزشکان و پرستاران گرفته تا سربازان خلق، از تکنیسینها تا کارمندان مجتمعها، از داوطلبان تا مهندسان عمران، از سالمندان تا نسل جوان متولد بعد از دهه های 1990 و 2000، افراد بیشماری جان بر کف به وظایف خود عمل کردند، با عشق از مردم مراقبت کردند و با نیروی فردفردشان به قدرتی بزرگ و  دیواری آهنین برای حفاظت از جان مردم تبدیل شدند. اقدامات شجاعانه، امداد عاشقانه انسانی و صحنه های متاثر کننده، به طور زنده روحیه کبیر مبارزه با همه گیری را متجلی کرد. قهرمانان از میان مردم عادی بودند؛ هر فردی غیرعادیست؛ من با همه مبتلایان همدردی میکنم، به همه قهرمانان عادی احترام میگذارم، من به میهن و مردم بزرگمان  افتخار میکنم و به روحیه ملت بزرگ چین در استمرار اقتدار خود افتخار میکنم.

شجاعت و استقامت در زمان سختی جلوه میکند و یشم پس از فرسودن باد و آب به وجود می آید.

ما بر تاثیرات همه گیری غلبه کردیم و در زمینه مهار همه گیری و توسعه اقتصادی و اجتماعی به دستاوردهای شایان توجهی نائل آمدیم. سیزدهمین برنامه پنجساله توسعه کشور را با موفقیت به اتمام رساندیم و چهاردهمین برنامه پنجساله توسعه را به طور جامع و همه جانبه طراحی کردیم. شکلگیری وضعیت جدید توسعه سرعت گرفته و توسعه کیفی به طور عمیق در دست اجراست. کشورمان در میان جوامع اقتصادی عمده جهان قبل از همه به رشد مثبت دست یافت و پیش بینی میشود ارزش کل تولید داخلی سال 2020 به مرحله صد تریلیون یوان برسد. در هفدهمین سال متوالی برداشت خوبی در تولید غلات داشتیم، در پروژه های اکتشافات فضایی مانند «تیان ون 1»، «چانگ ئه 5» و «فن دائو جی» جهش بزرگی تحقق یافت. ساخت بندر تجارت آزاد هایی نان با جنب و جوش در دست اجراست. ما همچنین با سیلهای شدیدی مقابله کردیم؛ نظامیان و مردم بسیاری بدون ترس و با همدلی در مقابله با فلاکت و امدادرسانی شرکت کردند و تا حد امکان خسارات و تلفات را کاهش دادند. من در سفرهایم به 13 استان و شهر تابع مرکز با خرسندی مشاهده کردم که همه با دقت اقدامات پیشگیرانه علیه همه گیری را اجرا میکنند، برای ازسرگیری کار و تولید به منتهای درجه از هر دقیقه و هر ثانیه استفاده میکنند و با تمام نیرو به نوآوری و خلاقیت میپردازند. در همه جای سرزمین چین مناظر نشاط، اعتماد به نفس، اقتدار با اتکاء به خود  به چشم میخورد.

ما در سال 2020 در ساخت جامعه نسبتا مرفه به نتایج تاریخی نائل آمدیم و در جنگ نهایی با فقر به پیروزی سرنوشت ساز رسیدیم. ما در رفع فقر مطلق که «سختترین استخوان» بود، به موفقیت رسیدیم و پس از هشت سال همه فقیران روستایی، معادل حدود یکصد میلیون نفر مطابق معیارهای فعلی از فقر رهایی یافتند و تمام 832 شهرستان فقیر از فهرست فقر حذف شدند. در این سالها من به 14 منطقه بسیار فقیر کشور سفر کردم و مشاهده تلاشهای روستاییان و فداکاری کادرهای دولتی مسؤول فقرزدایی خاطرات و تأثیر عمیقی در ذهن من گذاشت. ما باید همچنان به تلاش ادامه دهیم و برای به تصویر کشیدن نقشی زیبا از روستاها تلاش کنیم و به سمت رفاه مشترک با گامهای استوار به پیش حرکت کنیم.

امسال ما چهلمین سالگرد تأسیس منطقه اقتصادی ویژه شن جن و سی امین سالگرد عمران و افتتاح منطقه پو دونگ شانگهای را با شکوه تمام گرامی داشتیم. در سواحل زیبای دریای جنوبی و رود هوانگ پو از دیدن این دو منطقه آزمایشی و پیشاهنگ که به نمونه و الگوی توسعه و آزمایش و جستجوی نوآوری تبدیل شده اند، بسیار متاثر شدم. در جریان  اصلاحات و گشایش معجزه هایی در توسعه خلق شد و در آینده باید با جرأت بیشتری اصلاحات را عمیقتر و گشایش را بیشتر کنیم و در ادامه «داستانهای بهاری» بیشتری بنگاریم.

عدالت تنها نیست و دنیا یک خانواده است؛ پس از گذراندن یک سال طوفانی و پرتلاطم، ما نسبت به گذشته به اهمیت جامعه بشری با سرنوشت مشترک عمیقتر پی بردیم.

من با دوستان قدیم و جدید جامعه جهانی بارها تلفنی گفتگو کردم؛ در نشستهای مجازی حضور یافتم؛ بیشترین صحبت ما درباره کمک به یکدیگر در زمان سختی و همبستگی برای مبارزه با همه گیری بوده است. ما در پیشگیری و مهار همه گیری با وظایف سنگینی مواجهیم. مردم همه کشورها باید دست به دست هم بدهند، خود را نشسته در یک قایق بدانند تا هر چه زودتر بر همه گیری غلبه کنیم و برای تبدیل کره زمین به کره ای زیباتر تلاش کنیم.

 سال 2021 یکصدمین سالگرد تاسیس حزب کمونیست چین است؛ یک سده راهپیمایی ما پرجنب و جوش و همت اولیه ما همانند صدسال گذشته مستحکم است. زمانی یک قایق سرخ کوچک آرزوها و انتظارات سنگین مردم و امید ملتی را از منطقه شی من کوئو در شانگهای تا دریاچه نان هو در شهرستان جیا شین حمل کرد، از امواج تند و گردابهای خطرناک عبور کرد و به کشتی غول پیکری که سمت حرکت باثبات و درازمدت  چین را هدایت میکند، تبدیل شد.

ما در دل اهداف هزارساله کاشتیم ولی در یک سده به آنها دست یافتیم؛ ما بر محوریت مردم پایبندیم، همت اولیه را همواره و همیشه حفظ کرده و مسؤولیت را  به خاطر سپردیم، بر باد سوار شدیم و امواج آب را شکافتیم؛ مسلماً رستاخیز کبیر ملت چین را تحقق خواهیم بخشید.

در مقطع تاریخی تحقق اهداف دو سده گرد ما، راهپیمایی جدید یعنی سازندگی جامع یک کشور مدرن سوسیالیستی به زودی شروع میشود. این راه طولانیست و فقط باید سختکوشی کرد؛ ما با سختکوشی، مشکلات فراوانی را پشت سر گذاشته ایم؛ و همچنان باید به تلاش ادامه دهیم تا هر چه بیشتر بدرخشیم.

در این لحظه روشناییهای تازه پدیدار میشود؛ همه خانواده ها گرد هم جمع میشوند؛ سال نو فرا میرسد؛ من هم آرزومندم سرزمینمان زیباتر شود و کشور مقتدر و مردم در آرامش باشند. به امید سعادتمندی، فرخندگی و حجستگی همگی!.

از همه شما سپاسگزارم!


«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: