پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۳۸۰۳۱
تاریخ انتشار: ۱۳ دی ۱۳۹۹ - ۰۷:۵۲
 شن هایی شیون رییس رادیو و تلویزیون مرکزی چین یکم ژانویه در سخنرانی سالانه و پیام سال نو خود بار دیگر از برخی رسانه های غربی خواست تعصب و تحریف در پوشش خبرهای مربوط به چین را اصلاح کنند.
 شن هایی شیون رییس رادیو و تلویزیون مرکزی چین یکم ژانویه در سخنرانی سالانه و پیام سال نو خود بار دیگر از برخی رسانه های غربی خواست تعصب و تحریف در پوشش خبرهای مربوط به چین را اصلاح کنند و با جدی گرفتن مسؤولیت رسانه ای، کیفیت حرفه ای خود را ارتقاء دهند. وی تاکید کرد ممکن است نظرات متفاوت از هم باشد، اما تنها یک حقیقت وجود دارد. در سال جدید میلادی دست اندرکاران رسانه های جهان باید برای کاهش شایعات تلاش بیشتری کنند.

 در این سخنرانی  که در بسیاری از رسانه ها و شبکه های اجتماعی جهانی منتشر شد، شن هایی شیون به تبادلات خود با چند رسانه اصلی جهان در سال گذشته به ویژه تبادلات در گزارش همه گیری کروناویروس و دستاوردها در این زمینه اشاره کرد و گفت: همواره معتقدم که حیات رسانه ها در پوشش حقایق  نهفته است. اخبار و اطلاعات معتبر نشان دهنده مسؤولیت و کیفیت رسانه هاست. متاسفانه، در برخی گزارشهای مربوط به چین، تعصب جای عدالت و شایعه جای حقیقت را گرفته است. چه در پیشگیری و مهار همه گیری کرونا و چه در مورد هنگ کنگ و شین جیانگ، گزارشهای مضحک و حتی تخیلی مشاهده شده است. 

شن هایی شیون افزود رادیو و تلویزیون مرکزی چین بلافاصله به این گزارشها پاسخ داده و حقایق مربوط را آشکار ساخت. وی با نقل یک ضرب المثل اروپایی که میگوید: افراد عادل دوست بیشتری دارند، خاطر نشان کرد در سال جدید، رادیو و تلویزیون مرکزی چین به وظایف خود به عنوان رسانه جریان اصلی بین المللی، با پایبندی بر  بی طرفی و عدالت، حقایق و زیبایی تمدن را در سراسر جهان منتشر میکند.

رادیو و تلویزیون مرکزی چین بزرگترین رسانه چین است که  رسانه هایی مانند سی سی تی وی، سی جی تی ان، رادیو مرکزی خلق چین و رادیو بین المللی چین را تحت پوشش خود دارد.


«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: