پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۳۸۰۷۳
تاریخ انتشار: ۱۴ دی ۱۳۹۹ - ۲۱:۳۹
تجمع نمایندگان صنوف مختلف تئاتر مقابل مجلس شورای اسلامی برگزار شد؛
امروز، یکشنبه 14 دی، اهالی تئاتر کشور مطالبات صنفی، مدنی و معیشتی خود را به گوش نمایندگان مجلس رساندند.
نمایندگان انجمن های 17 گانه خانه تئاتر در کنار هیأت مدیره مرکزی این خانه، برای بیان مطالبات و مشکلات معیشتی خانواده تئاتر کشور، در مقابل درب ورودی مجلس شورای اسلامی، در سکوت تجمع کردند. 
به دنبال تصمیم نمایندگان هیأت مدیره مرکزی و انجمن های خانه تئاتر، مصوب شد که هنرمندان تئاتر در تمام شاخه های فعالیت خود، در اعتراضی آرام و با سکوت، مقابل مجلس شورای اسلامی تجمع کرده و نامه مطالبات خود را برای نمایندگان خانه ملت قرائت کرده و تحویل دهند. 
این مصوبه، پس از آن اتخاذ شد که اهالی تئاتر، بارها مطالبات خود را به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مرکز هنرهای نمایشی و سایر مراکز و ارگان های مربوطه ارسال کرده و پاسخ مناسبی دریافت نکرده بودند. نزدیک یک‌سال است که سالن‌های تئاتر تعطیل شده و فعالان تئاتری درآمدی ندارند. مشکل شیوع کرونا یکی از مشکلات بود که به معضلات تئاتری‌ها اضافه شد. وگرنه این قشر هنرمندان سال‌هاست که به انواع مختلف طعم بی‌توجهی و نادیده‌گرفته شدن از سوی مسئولان را چشیده‌اند.
در انتهای این تجمع، بدون هیچ گونه جهت گیری سیاسی و صرفا برای بیان مشکلات معیشتی هنرمندان تئاتر برگزار شد، متن بیانیه اهالی تئاتر، توسط نمایندگان هیأت مدیره مرکزی قرائت شد. همچنین نامه به دفتر ریاست محترم مجلس شورای اسلامی، تحویل داده شد. حاضران در این تجمع تأکید داشتند که مطالبات خود و جامعه بزرگ تئاتر ایران را تا رسیدن به نتیجه پیگیری خواهند کرد. اگر لازم باشد این مطالبات در فضاها و نهادهای دیگر تکرار خواهد شد. 
پیش از این، در ماه های آبان و آذر قرار بر برگزاری این تجمع بود که به دلیل محدودیت های شیوع کرونا، لغو شده بود.
«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: