پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۳۸۰۹۸
تاریخ انتشار: ۱۵ دی ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۷
استاندار سیستان و بلوچستان گفت: چالش حمل و نقل سوخت گاز مایع و نفت سفید در استان وجود دارد و باید با کمک یارانه‌ای دولتی در این حوزه این چالش مرتفع گردد.
گیتی آنلاین- به نقل از روابط‌عمومی استانداری؛ احمدعلی موهبتی در نشست ویژه بررسی مدیریت سوخت زمستانی کشور که به صورت ویدیو کنفرانسی با حضور وزرای کشور، نفت و نیرو و استانداران سراسر کشور برگزار شد؛ اظهار داشت: استان سیستان و بلوچستان به شبکه ملی گاز متصل شده است و پروژه گازرسانی به شهرهای استان در حال اجراست اما برخورداری شهروندان از نعمت گاز، مستلزم گذشت زمان می‌باشد و در حال حاضر تنها دو شهرستان از نعمت گاز برخوردارند و این در حالی است که در این دو شهرستان نیز همچنان تعداد زیادی از خانوارها به شبکه گاز شهری متصل نشده اند.

وی خطاب به وزیر نفت گفت: شرایط حمل و نقل سوخت به استان با چالش مواجه هست و برای رفع چالش انتظار داریم کمک یارانه‌ای برای حوزه حمل و نقل سوخت گاز مایع و نفت سفید به این ناوگان تعلق بگیرد.

استاندار ادامه داد: کارخانه‌های سیمان استان نیز به شبکه گاز متصل نشده‌اند که انتظار داریم تمهیدات لازم برای برقراری یارانه سوخت این واحدهای تولیدی هم مد نظر گرفته شود.

موهبتی همچنین؛ مدیریت مصرف انرژی را در استان مورد تاکید قرار داد و افزود: مدیران حوزه برق، نفت و گاز باید توصیه‌های مصرف بهینه انرژی را برای مردم بازگو کنند.

وی با بیان اینکه هرکجا نیاز به همراهی مردم بوده است شاهد بهترین حضور آنان در عرصه‌ها و شرایط مختلف بوده‌ایم؛ تصریح کرد: مدیریت و کنترل بیماری کرونا فقط با همراهی و همکاری مردم محقق شد لذا در بحث مدیریت مصرف انرژی نیز باید دستگاه‌های مربوطه توصیه‌ها و راهکارهای صرفه جویی را برای مردم اطلاع‌رسانی کنند تا از ایجاد مشکل در این حوزه پیشگیری شود.

استاندار همچنین با اشاره به تغییر ساعت کار دستگاه های اداری؛ گفت: در حال حاضر مشکلی برای تامین سوخت زمستانی در استان وجود ندارد اما باید افزایش ذخیره سازی سوخت در مخازن استان مورد توجه قرار بگیرد.

ماندانا زنگنه معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری هم گفت: به‌رغم سردی و برودت هوا، مشکلی در تامین و توزیع گاز مایع وجود ندارد.

پوریزدانی مدیر شرکت پخش فرآورده‌های نفتی منطقه زاهدان هم در ادامه این جلسه از کاهش ۱۷درصدی فرآورده های نفتی در استان در سال جاری نسبت به سال گذشته خبر داد.
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: