پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۳۸۱
تاریخ انتشار: ۰۶ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۰:۴۷
گیتی آنلاین - معاون سرمایه گذاری و اقتصادی سازمان منطقه آزاد اروند گفت:سال گذشته صادرات از این منطقه به یک میلیارد و 415 میلیون و 925 هزار و 965 دلار رسید که این میزان کالا بدون احتساب صادرات محصولات پتروشیمی و نفتی می باشد.
به گزارش ایرنا محمدرضا معتمدی چهارشنبه در آیین گشایش نخستین تالار معاملاتی بورس انرژی منطقه آزاد اروند در آبادان، گفت:این منطقه با قابلیت صنعتی و تجاری خود، بین دیگر مناطق آزاد کشور به لحاظ جمعیتی و وسعت، کارکرد منحصر به فرد و ویژه دارد.
وی اظهار داشت:با توجه به شرایط کشور در پسابرجام و برداشته شدن تحریم ها، حضور هیات های بزرگ اقتصادی به منطقه را شاهد بودیم به عنوان مثال، طی دو روز گذشته هیات های سرمایه گذاری از آلمان و هلند برای سرمایه گذاری در منطقه آزاد اروند حضور یافتند.
معتمدی ادامه داد:این سازمان در موضوع بازار بورس به طور جدی وارد شد و طی سه ماه با حمایت مدیر عامل سازمان منطقه آزاد اروند و دیگر دستگاه های دست اندرکار نظیر مخابرات و برق تالار بورس انرژی و اوراق بهادار در آبادان به بهره برداری رسید.
معاون سرمایه گذاری و اقتصادی سازمان منطقه آزاد اروند در ادامه سخنانش با تاکید بر لزوم هم افزایی و همکاری بین بخشی برای رونق صادرات غیرنفتی، گفت:حدود یک ششم مجموع صادرات از منطقه آزاد اروند به عراق بوده است که امیدوار کننده است.
معتمدی اظهار داشت:این اقدامات با تلاش و کوشش فرزندان این منطقه از پایانه صادراتی شلمچه و گمرک آبادان و خرمشهر انجام شده است.
وی میزان صادرات کالای صنعتی تولیدشده در این منطقه را 181 میلیون دلار خواند و افزود:این میزان بدون احتساب محصولات پتروشیمی و پالایشگاهی می باشد که بیانگر این است که صادرات یک منطقه آزاد نوپا از سال 81 به میزان 81 میلیون دلار به 181 میلیون دلار در زمان کنونی رسیده است.
معتمدی گفت:میزان کالاهای صادراتی از شلمچه طی سال گذشته 1.2 میلیارد دلار بود که از گمرکات آبادان و خرمشهر به ترتیب 67 و 64 میلیون دلار کالا به خارج از کشور صادر شد.
وی اظهار داشت:ترانزیت داخلی منطقه آزاد اروند در سال گذشته بیش از 121 میلیون دلار و میزان ترانزیت خارجی نیز 121 میلیون دلار بود، ترانزیت داخلی ما نیز حدود هشت میلیون دلار بوده است.
معاون سرمایه گذاری و اقتصادی منطقه آزاد اروند در ادامه سخنانش با تشریح ظرفیت های سرمایه گذاری این منطقه، گفت:سرمایه گذارانی از کشورهای اروپایی و آسیایی تمایل دارند در این منطقه کار تولیدی انجام دهند و برای دسترسی به بازار عراق فعالیت تجاری انجام دهند.
معتمدی تصریح کرد:سرمایه گذاری های جذب شده داخلی در سال گذشته 835 میلیارد تومان بوده که نسبت به سال 93 رشدی 66 درصدی را نشان می دهد.
به گزارش ایرنا نخستین تالار معاملاتی بورس انرژی منطقه آزاد اروند روز چهارشنبه با حضور مدیرعامل بورس انرژی کشور و جمعی از مسئولان محلی ، در منطقه آزاد اروند در آبادان فعالیت خود را آغاز کرد.
در تالار معاملاتی بورس انرژی منطقه آزاد اروند، محصولات نفتی، پتروشیمی و برق خرید و فروش می شود.
در نخستین روز آغاز فعالیت تالار معاملاتی بورس انرژی منطقه آزاد اروند، برخی محصولات پتروشیمی و برق مورد معامله قرار گرفت.
چهار سفارش برق به حجم 90 مگاوات، عرضه هگزان پالایش نفت کرمانشاه، خرید حلال 410 پالایش نفت اصفهان برای یکی از شرکت ها از معاملات بازار بورس اروند بود.
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: