پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۳۸۱۸۱
تاریخ انتشار: ۲۰ دی ۱۳۹۹ - ۰۰:۳۵
فایننشال تایمز:
روزنامه فایننشال تایمز چاپ انگلیس چندی پیش با انتشار مقاله ای به نوشته ماریانا مازوکاتو استاد دانشگاه لندن گزارش کرد: همه گیری کرونا نشان می دهد که در ساختار نظام اقتصادی سرمایه داری اشکالاتی وجود دارد و تصمیم گیرندگان در هنگام تدوین سیاست ها باید بیشتر به عدالت، حفاظت از محیط زیست، رشد پایدار و بازسازی کشور اهمیت دهند.

در این مقاله آمده است: خصوصی سازی زیر پرچم "کارایی" و کاهش بودجه دولتی توانایی دولت در مقابله با کرونا را تضعیف کرده است و بسیاری سرمایه ها وارد زمینه های مالی، بیمه و بازار املاک شده است. دولت باید ایجاد بانک های دولتی را مد نظر گیرد تا مسایل مورد توجه دولت از جمله جلب سرمایه در حفاظت از محیط زیست حل و فصل شود. در این مقاله همچنین آمده است: علاوه بر شرکت ها، کارکنان و نهادهای عمومی نیز می توانند ارزش آفرینی کنند.

مازوکاتو در مقاله اش نوشت که "واکسن مردمی" بر اطمینان از عدالت توزیع واکسن در سراسر جهان تاکید می کند؛ نیز خاطر نشان کرد که اگر کشورهای غرب می خواهند در سال 2021 کشور خود را به طور مطلوب بازسازی کنند، تصمیم گیرندگان دولت باید سرمایه گذاری در سامانه بهداشت و زیرساخت ها را افزایش داده و ضمن کاهش شکاف دیجیتالی و درس گرفتن از بحران مالی، شرایط جدی تر برای شرکت های دریافت کننده یارانه ایجاد کنند تا حقوق و منافع عمومی تضمین شود.

«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: