پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۳۸۱۹۷
تاریخ انتشار: ۲۰ دی ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۱
2110 فیلم خارجی در پنجاهمین جشنواره بین المللی فیلم رشد حضور دارند.
به گزارش گیتی آنلاین به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی، امسال 2110 فیلم خارجی در قالب های داستانی، مستند و پویانمایی برای شرکت در پنجاهمین دوره جشنواره فیلم رشد ارسال شده که داوری و ارزیابی این فیلم ها آغاز شده است.

روح الله مالمیر رئیس هیأت انتخاب پنجاهمین جشنواره فیلم رشد با تأیید این خبر اعلام کرد: جشنواره بین المللی فیلم رشد به دلیل ویژگی های منحصر به فردی که دارد هر ساله میزبان تعداد زیادی فیلم از کشورهای مختلف جهان بوده و هست. خوشبختانه امسال نیز با استقبال کارگردانان و تهیه کنندگان زیادی از کشورهای مختلف جهان روبه رو شده ایم که در مجموع 2110 فیلم خارجی برای بررسی در هیأت های انتخاب دانلود و مورد بررسی قرار گرفته است.

رئیس هیأت انتخاب جشنواره پنجاهم در این خصوص توضیح داد: بنابر آمار دبیرخانه پنجاهمین جشنواره فیلم رشد، 1021 فیلم داستانی کوتاه و بلند، 664 فیلم مستند کوتاه و بلند، 355 فیلم پویانمایی و 70 فیلم با موضوع کووید 19 از 110 کشور جهان به دبیرخانه فیلم رشد واصل شده است که پس از ارزیابی های اولیه این آثار، در نهایت 136 فیلم پویانمایی، 180 فیلم داستانی کوتاه، 18 فیلم داستانی بلند، 72 فیلم مستند کوتاه و بلند به مرحله دوم هیئت های انتخاب راه یافته است که پس از داوری و ارزیابی این آثار در روزهای آتی، بر اساس رأی اعضای هیئت انتخاب، به زودی اسامی فیلم های راه یافته به بخش مسابقه مشخص خواهد شد.

بنابر اعلام دبیرخانه پنجاهمین جشنواره بین المللی فیلم رشد، اعضای 15 نفره هیأت انتخاب پنجاهمین جشنواره بین المللی فیلم رشد بررسی آثار ایرانی را در اواخر آذرماه گذشته به پایان رسانده اند و از هفتة اول دی ماه جاری مرحله نهایی ارزیابی آثار خارجی را نیز آغاز نموده اند که به زودی آراء بخش ایرانی و خارجی خود را به دبیر جشنواره اعلام خواهند نمود. بر این اساس، پیش بینی شده است که اسامی فیلم های ایرانی و خارجی راه یافته به بخش مسابقه و نیز اسامی فیلم های دانش آموزان و معلمان فیلم ساز ایرانی تا پایان دی ماه اعلام شود.

«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:مریم احمدی
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: