پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۳۸۲۵۳
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۵
مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان کرمانشاه خبر داد :
گیتی آنلاین - کرمانشاه - امیر حمزه حیدریان پیش از ظهر امروز در نشست خبری به تشریح نحوه ثبت نام سهام داران سهام عدالت به روش غیر مستقیم در سامانه سجام پرداخت و اظهار کرد: ثبت نام در این سامانه از یک ماه پیش شروع شده و حداکثر تا ۱۰ بهمن ماه سال جاری ادامه دارد.
مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان کرمانشاه  پیش از ظهر امروز در نشست خبری به تشریح نحوه ثبت نام سهام داران سهام عدالت به روش غیر مستقیم در سامانه سجام پرداخت و اظهار کرد: ثبت نام در این سامانه از یک ماه پیش شروع شده و حداکثر تا ۱۰ بهمن ماه سال جاری ادامه دارد.

به گزارش گیتی آنلاین منطقه کرمانشاه ، امیر حمزه حیدریان در جمع خبرنگاران افزود : از زمان شروع روند ثبت نام تا کنون حدود ۲۰۰ هزار نفر از مشمولان سهام عدالت به روش غیر مستقیم در سامانه سجام ثبت نام کرده‌اند.

مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان کرمانشاه با تاکید بر اینکه امکان ثبت نام در این سامانه در بستر وب و به صورت رایگان برای سهام داران فراهم است، تصریح کرد: از طریق استانداری هماهنگی‌هایی انجام شده که دهیاران در روستاها، کمیته امداد و بهزیستی برای مددجویان تحت حمایت خود این ثبت نام را انجام بدهند.

حیدریان بیان کرد: مرکز مدیریت سهام عدالت، سازمان خصوصی سازی کشور و سازمان بورس و اوراق بهادار است و ما صرفاً وظیفه اطلاع رسانی به مخاطبین و مشمولین سهام عدالت را داریم.

وی به بحث آزادسازی سهام عدالت از ابتدای سال جاری به ۲ روش مستقیم و غیر مستقیم اشاره کرد و افزود: حدود ۵۳ درصد از مشمولان روش مستقیم و ۴۷ درصد دیگر نیز روش غیرمستقیم را انتخاب کردند.

حیدریان به مشمولان روش غیر مستقیم سهام عدالت اشاره کرد و گفت: حدود ۷۰۰ هزار نفر از مشمولان استان روش غیر مستقیم را برای سهام خود انتخاب کرده‌اند که سهام این تعداد توسط شرکت سرمایه گذاری سهام عدالت مدیریت می‌شود.

وی پرداخت سود سهام عدالت در روش غیر مستقیم را منوط به ثبت نام سهام داران در سامانه سجام دانست و تاکید کرد: در این روش سود سهام عدالت افراد به دلیل تکمیل نبودن اطلاعات فردی و هویتی به حساب فرد واریز نمی‌شود و در حساب شرکت سرمایه گذاری می‌ماند.

مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان کرمانشاه ادامه داد: سهام داران در این روش باید برای فروش سهام و مشاهده کل دارایی‌ها در سبد سهام عدالت در سامانه سجام ثبت نام کنند.

به گفته حیدریان، سهام داران برای شرکت در برگزاری مجمع الکترونیکی و انتخابات هیئت مدیره شرکت سرمایه‌گذاری سهام عدالت استان کرمانشاه باید در این سامانه ثبت نام کنند.

وی با تاکید بر اینکه مشمولان سهام عدالت به روش غیر مستقیم کسانی هستند که اطلاعات کافی از روند کار ندارند، گفت: سامانه تلفن گویای ۱۵۶۹ به صورت شبانه روزی آماده پاسخگویی به سوالات سهام داران استان است.


خبرنگار : محمد حقیقی راد
دبیر سرویس : محمد موسوی
«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:سید محمد موسوی
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: