پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۳۸۲۶۰
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۳۹۹ - ۲۱:۲۹
مرتضی زینعلی عنوان کرد:
مدیر انتشارات جامعه‌نگر معتقد است؛ در نمایشگاه مجازی کتاب باید ساز و کارهای لازم اندیشیده شود تا یارانه به صورت شایسته و عدالت‌محور به دست مخاطبان برسد و از سوی دیگر ناشران هم به تناسب فعالیت‌هایشان بتوانند از فروش کتاب‌هایشان بهره‌مند شوند.

مرتضی زینعلی مدیر انتشارات جامعه‌نگر و رییس سابق هیات مدیره انجمن فرهنگی ناشران دانشگاهی در گفت و گو با روابط عمومی خانه کتاب و ادبیات ایران، با بیان اینکه اگر نمایشگاه مجازی کتاب به صورت استاندارد و با رعایت اصول حرفه‌ای برگزار شود می‌تواند کمک خوبی برای اهالی نشر باشد، گفت: طی یکسال اخیر به دنبال شیوع بیماری کرونا ناشران و کتابفروشان زیادی سایت خود را راه‌اندازی کردند یا با حضور در شبکه‌های مجازی نسبت به فروش کتاب‌هایشان اقدام کردند و شاهد پررنگ‌ شدن فضای مجازی در صنعت نشر کشور هستیم.

 

وی ادامه داد: در این زمینه اکنون که دولت ورود پیدا کرده است باید پشتوانه یارانه‌ای قوی یا مشوق‌های دیگری در نظر بگیرد تا بتواند درصد فروش ناشران را در نمایشگاه مجازی کتاب افزایش دهد.

 

زینعلی همچنین به لزوم پیش‌بینی راهکارهایی برای جلوگیری از سواستفاده برخی افراد اشاره کرد و افزود: باید ساز و کارهای لازم اندیشیده شود تا یارانه به صورت شایسته و عدالت‌محور به دست مخاطبان برسد و از سوی دیگر ناشران هم به تناسب فعالیت‌هایشان بتوانند از فروش کتاب‌هایشان بهره‌مند شوند.

 

وی تاکید کرد: هر عاملی که به فروش کتاب کمک کند خوب است و برگزاری نمایشگاه کتاب به شکل مجازی می‌تواند همان نقدینگی نمایشگاه بین المللی کتاب تهران را برای ناشران فراهم کند.

 

نخستین نمایشگاه مجازی کتاب تهران از اول تا ششم  بهمن ماه برگزار خواهد شد.

«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: