پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۳۸۳۱۲
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۹ - ۲۳:۲۵
کمیته بررسی تجمیع عوارض ۱۴۰۰ شهرداری خرم آباد پس از جلسات متعدد و نفس گیر سرانجام در یکصد و بیست و نهمین جلسه رسمی و فوق العاده شورای اسلامی شهر، لایحه تجمیع را به صحن برد تا با نظر نهایی نمایندگان مردم در پارلمان شهری به شهرداری خرم آباد ابلاغ گردد.
 رئیس کمیته بررسی لایحه تجمیع عوارض ۱۴۰۰ شهرداری خرم آباد در این راستا، بیان داشت : امسال به دلیل ابلاغ طرح تفضیلی شهر خرم آباد تلاش شد لایحه تجمیع کاملا مطابق با قوانین و ضوابط این طرح بررسی و حذف و اضافاتی منطبق با طرح تفضیلی صورت پذیرد.

سجاد بابایی خاطرنشان ساخت: با توجه به شرایط خاص جامعه و مسائل و مشکلات فراوان اقتصادی، نه تنها هیچگونه افزایشی در بهاء خدمات و عوارض ماخوذه نداشته ایم بلکه در برخی موارد شاهد کاهش عوارض از ۵ تا ۱۰ درصد نیز هستیم.

مهندس جوان و خوش آتیه شورای اسلامی شهر خرم آباد با گریز به اقدامات تشویقی و بازدارنده طرح تجمیع عوارض، اذعان داشت: در لایحه تجمیع سال ۱۴۰۰ اقداماتی تشویقی و بازدارنده مورد توجه قرار گرفته؛ یکی از این اقدامات، جریمه حذف پارکینگ در ساخت و سازهای هسته مرکزی شهر می باشد؛ در مرکز شهر کسانی که مشمول حذف پارکینگ می شوند طبق قانون با جریمه ی ۱/۵ برابری مواجه خواهند شد . 

سجاد بابایی با بیان اینکه عوارض حذف پارکینگ یکی از اقدامات بازدارنده شهرداری خرم آباد در لایحه تجمیع ۱۴۰۰ می باشد، تصریح کرد: مصوب گردیده تا سقف ٣واحد براساس عوارض مصوب سنوات قبل و از واحد چهارم به بعد به ازای هر واحد، افزایش ۱۰درصدی پیدا کند.

فنی ترین عضو شورای اسلامی شهر خرم آباد به نکته ای حائز اهمیت اشاره کرد: نکته مهم در خصوص عوارض حذف پارکینگ این است که کلیه درآمد حاصل از این اقدام بازدارنده به حساب جداگانه ای در سازمان عمران و بازآفرینی شهری واریز خواهد شد و ۱۰۰%آن برای ساخت پارکینگ عمومی طبقاتی در شهر خرم آباد هزینه خواهد شد.

 رئیس کمیته تجمیع عوارض سال ۱۴۰۰ خرم آباد پس از اقدامات بازدارنده به اقدامات تشویقی کمیته نیز ورود کرد: یکی از  اقدامات تشویقی کمیته ، رایگان نمودن عوارض تغییر کاربری، پذیره، تراکم و تراکم مازاد کلیه ی پارکینگ های احداث شده در شهر خرم آباد است و چنانچه صاحبان واحدهای تجاری برای واحدهای خود پارکینگ تامین کنند نیز شامل طرح تشویقی مذکور خواهند شد.

سجاد بابایی یادآور شد: در مقابل جرائم بازدارنده ای که در خصوص کاربری های تجاری و پزشکی در هسته مرکزی شهر وجود دارد، اقدامات تشویقی خاص و ویژه ای در لایحه تجمیع ۱۴۰۰ مورد تاکید قرار گرفته که امیدواریم با استقبال شهروندان از این طرح، شاهد بهبود وضعیت ترافیک شهر خرم آباد باشیم.

رئیس کمیسیون شورای اسلامی شهر خرم آباد باز هم نویدی خوش داشت: در خارج از هسته مرکزی شهر و عمدتا در معابر بزرگی همچون بلوار شهید سلیمانی، بلوار کریم خان زند، بلوار ۶۰ متری و بلوار ولایت هرگونه طرح ورزشی ، درمانی و سایر حِرَفِ وابسته به این موضوعات معاف از عوارض تغییرکاربری، پذیره، تراکم و تراکم مازاد می باشند.

سجاد بابایی که این روزها ریاست شورای اسلامی شهرستان خرم آباد را نیز بر عهده دارد، تاکید کرد: اقدام مهم دیگری که در لایحه تجمیع عوارض ۱۴۰۰ شهرداری خرم آباد مورد توجه قرار گرفت اختصاص ۱۰% از کل درآمدهای حاصله از عوارضات مناطق سه گانه شهرداری جهت خرید مصالح آسفالت و قیر می باشد؛ مصوب گردیده کلیه ی این درآمدها به حساب جداگانه ای در سازمان عمران و بازآفرینی شهری واریز و صرفا با هدف تولید آسفالت و فعال شدن کارخانه آسفالت شهرداری و بهسازی معابر شهر هزینه گردد.

انتشار: مریم نظری
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: