پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۳۸۳۲۰
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۳۹۹ - ۰۲:۰۷
رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ایرانشهر گفت: همیاران و مردم طبیعت دوست ایرانشهر یک قطعه پرنده از نوع گونه هوبره که تحت حمایت و حفاظت است رابه اداره حفاظت محیط زیست ایرانشهر تحویل دادند.
گیتی آنلاین- به نقل از  روابط عمومی حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان، محمدانورهاشمزهی رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ایرانشهرگفت: یک قطعه پرنده از نوع گونه هوبره توسط دوستداران طبیعت و حیات وحش تحویل محیط زیست شد
رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ایرانشهر بیان کرد: همیاران و مردم طبیعت دوست ایرانشهر یک قطعه پرنده از نوع گونه هوبره که تحت حمایت و حفاظت است به اداره حفاظت محیط زیست ایرانشهر تحویل دادند.
وی افزود: این پرنده که توان پرواز و حرکت خود را از دست داده بوده توسط همیارن و مردم به این اداره تحویل و پس از انجام معاینات اولیه، بیومتری و ... در محل نگهداری خاص گونه و تحت مراقبت این اداره شهرستان تا زمان رها سازی تیمار خواهد شد.
هاشمزهی ادامه داد: شهرستان هاي ايرانشهر و دلگان واقع در مركز جغرافيايي استان سيستان و بلوچستان با دشت ها، شرايط اقليمي و پوشش گياهي مناسب در فصل زمستان در فصل مهاجرت پرندگان زمستان گذران يكي از بهترين زيستگاه هاي هوبره در استان است.
 رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ایرانشهر اشاره کرد: بر اساس مشاهدات و پايش هاي مداوم یگان حفاظت محیط زیست و تیم های کارشناسی در سرشماري هاي صورت گرفته گله هايي تا 20 قطعه هوبره در حال پرواز را به ثبت رسانده اند.
هاشمزهی گفت: در فصل مهاجرت پرندگان زمستان گذران در ساليان متمادي افرادي سودجو به منظور كسب درآمد با تله هاي زنده گيري به صيد هوبره و فروش آن اقدام مي کنند .
رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ایرانشهر اشاره کرد: به منظور پيشگيري و مبارزه با اين جرم زيست محيطي يگان اداره كل حفاظت محيط زيست استان با همكاري همياران محلي ايرانشهر و دلگان بصورت مشترك و همه ساله و طي يك برنامه مدون از اول فصل مهاجرت تا پايان فصل كليه دشتهاي هدف را مورد پايش قرار مي دهد و از زنده گيري و قاچاق هوبره و از بين بردن پوشش گياهي منطقه جلوگيري مي کنند.
«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:فرشته بامری
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: