پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۳۸۳۲۷
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۳۹۹ - ۰۲:۳۹
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گفت: رشد محسوس، چشمگیر و قابل دفاع اعتبارات در حوزه های مختلف در استان،نشان از توجه جدی به استان در سطح ملی است.
گیتی آنلاین- به نقل از روابط عمومی استانداری؛ منصور بیجار معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اظهار داشت: در چند سال اخیر با حمایت های مقام معظم رهبری و تعریف دو کلید واژه تنگه احد و گنج پنهان برای سیستان و سواحل مکران و توجه دولت اتفاقات بسیار خوبی در استان رخ داد که ما حصل آن این است که در حال حاضر استان به یک کارگاه عمرانی در همه حوزه ها تبدیل شده است.

وی افزود: مگا پروژه راه آهن چابهار به زاهدان و ادامه آن به میلک در ۸ قطعه با ۴۵ درصد پیشرفت فیزیکی در حال اجراست که بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده تا پایان سال ارتباط زاهدان به خاش بر قرار خواهد شد و براساس برنامه‌ریزی‌ها تا پایان سال ۱۴۰۰ کل این پروژه به بهره‌برداری خواهد رسید.

معاون استاندار گفت: ۳۵۰ کیلومتر پروژه در حوزه تکمیل بزرگراه ها در قراردادهای مختلف، از چابهار تا میلک و از زاهدان به نهبندان و کریدورهای شرقی و غربی زاهدان به بم و همچنین چابهار تا جاسک در حال فعالیت است که امیدواریم تا پایان دولت حدود ۱۰۰ کیلومتر آن را به بهره‌برداری برسانیم.

وی ادامه داد: در بحث پوشش راه‌های روستایی هزار و ۵۰۰ کیلومتر راه روستایی اجرا شده و با برنامه‌ریزی‌های انجام شده، امیدواریم بتوانیم حدود هزار کیلومتر را تا پایان دولت تکمیل کنیم.

بیجار افزود: در بحث آبرسانی برای تکمیل شبکه های آبرسانی روستایی تنها بیش از هزار و ۱۱۵ میلیارد تومان منابع از محل منابع استانی و منابع ملی و از طریق ماده ۵۶ و همچنین کمک برخی از نهادها اختصاص داده شده است .

وی بیان داشت : در بحث تکمیل شبکه سدهای بزرگ استان و شبکه‌های پایین دست آنها پروژه‌های بزرگی در حال اجراست.

این مقام اضافه کرد: در بحث گازرسانی، در پروژه شبکه های گازرسانی داخل شهری و خطوط بین شهری فعالیت بسیار خوبی انجام گرفته و گازرسانی به شهر زاهدان که در چند سال گذشته انجام شد در طی یک سال و نیم فعالیت در حوزه شبکه داخلی شهر زاهدان بیش از ۷ هزار و ۲۰۰ هکتار انجام شده است که تا پایان سال کامل خواهد شد.

وی گفت: شبکه داخلی گازرسانی به شهرهای زابل.، خاش،محمدان ، بمپور و دلگان نیز در برنامه‌ریزی انجام شده تا پایان سال به اتمام خواهند رسید.

بیجار ادامه داد: بیش از ۱۷۰ پروژه در حوزه بهداشت و درمان به بهره‌برداری رسید و همچنان پروژه های بزرگی در حال اجراست که از جمله آن پروژه ها می‌توان به بیمارستان ۳۲۰ تختخوابی زاهدان و ۲۲۰ تختخوابی سراوان اشاره کرد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری افزود : ساماندهی حاشیه نشینی نیز یکی از برنامه‌های بزرگ دیگر در حال اجراست که در چهار شهر چابهار،زاهدان ،زابل و ایرانشهر به صورت ویژه در حال اجراست.

وی افزود: در حوزه مسکن نیر به خصوص در حوزه مسکن روستایی اتفاقات بسیار خوبی در یک سال اخیر در استان رخ داده و در حوزه‌های مختلف در مجموع ۷۰ هزار مسکن روستایی در حال احداث است.

بیجار ادامه داد: علاوه بر اینها پروژه های بزرگ دیگری به بهره‌برداری رسیده است که از جمله آن می‌توان به افزایش ظرفیت بندر شهید بهشتی اشاره کرد که از دو و نیم میلیون تن به ۸ و نیم میلیون تن افزایش یافته است.

معاون استاندار خاطرنشان کرد: برای انجام این پروژه ها اعتبارات بسیار زیادی صرف شده و رشد اعتبارات در استان در حوزه های مختلف بسیار چشمگیر و محسوس و قابل دفاع بوده است که این نشان از توجه جدی دولت به استان در سطح ملی دارد.

وی تاکید کرد: برای بهره برداری از پروژه های در حال اجرا و همچنین جبران عقب ماندگی ها باید ورود جدی داشته باشیم و ضمن تسریع در این پروژه ها و بهره برداری هر چه زودتر از آن کیفیت اجرا را نیز مدنظر قرار دهیم چراکه پروژه‌ها با سرمایه کشور و بیت‌المال اجرا می‌شود و و تضمین کیفیت هر پروژه اصل مهم در اجرای آن می باشد.

وی به نقش آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک در کنترل کیفی پروژه های عمرانی اشاره کرد و تلاش های آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک در استان را تقدیر کرد.

«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: